The Busline League middle school outdoor track-and-field season began with two meets at two venues on Wednesday, April 25, as Medomak Middle School in Waldoboro and Troy Howard Middle School in Belfast played the hosts with the most.

Belfast meet

The boys team scores were: Troy Howard 186.50, Great Salt Bay 119, Jefferson Village 99, Searsport 12, Islesboro 11 and Oceanside Middle School 3.50.

The girls team scores were Troy Howard 142, Great Salt Bay 132, Jefferson Villages 64, Islesboro 57, Oceanside Middle School 44 and Searsport 9.

The boys individual and relay results were:

800-meter racewalk — 1, Westley Dyer, THMS, 4:57.98; and 2, Matthew Shelton, THMS, 5:28.16.

55-meter hurdles — 3, Cole Castro THMS, 12.51; 4, Zeke Slaughter THMS, 12.76; 5, Liam O'Malia Isle, 13.00; and 7, Jackson Bennett Isle, 15.21.

100 meters — 5, Kaden Bonin, THMS, 14.65; 6, Charlie Jagger, Isle, 14.68; 7, Ethan Evans, THMS, 14.70; 8, Michael Ham, THMS, 14.79; 10, Holden Nichols, THMS, 14.99; 13, Demetry Hodson, THMS, 15.12; 14, Liam Card, Great Salt Bay 15.13; 15, Nick Archer, Great Salt Bay 15.48; 17, Chandler Patterson, THMS, 15.79; 18, Connor Macy, Ocean, 15.90; 19, Noah Neal, THMS, 15.95; 20, Westley Dyer, THMS, 15.95; 22, Riley Woodbury, THMS, 16.02; 23, Matt Britton, Isle, 16.11; 24, Monty Ford, THMS, 16.47; 26, Teddy Dyer, THMS, 16.81; 28, Eric Blake, THMS, 17.23; 29, Alijah Agbuya, THMS, 17.44; and 31, Deklin Fitzgerald, Ocean, 18.20.

1,600 — 1, Miles Cannon, THMS, 6:01.27; 2, Levi Woods, THMS, 6:03.02; 3, Zack Armstrong, THMS, 6:10.65; 5, Nicholas Ritchie, THMS, 6:14.85; and 6, Izik Marriner, THMS, 6:26.58.

4×100-meter relay — 2, Troy Howard (Holden Nichols, Ethan Evans, Michael Ham, Kaden Bonin), 57.49; 3, Islesboro (Matt Britton, Dylan Frank, Charlie Jagger, Liam O’Malia), 1:02.58; and 5, Oceanside Middle School (Deklin Fitzgerald, Ryan Lynch, Connor Macy, Victor Shabani), 1:06.63. Exhibition: Troy Howard (Noah Neal, Cole Castro, Teddy Dyer, Chandler Patterson), 1:03.99.

400 meters — 1, Gabe Kelley, THMS, 1:01.29; 7, Dawson Bierwas, Sears, 1:14.04; 9, Gage Burns, Sears, 1:15.75; 10, Victor Shabani, Ocean, 1:20.30; and 11, Ian Cottrell, Sears, 1:22.28.

800 meters — 1, Zack Armstrong, THMS, 2:43.93; and 8, Izik Marriner, THMS, 3:15.92.

200 meters — 5, Charlie Jagger, Isle, 30.00; 6, Ethan Evans, THMS, 30.24; 7, Kaden Bonin, THMS, 30.35; 9, Michael Ham, THMS, 31.10; 10, Ryan Lynch, Ocean, 31.68; 11, Cole Castro, THMS, 32.24; 12, Holden Nichols, THMS, 32.25; 16, Gage Burns, Sears, 34.15; 17, Chandler Patterson, THMS, 34.40; 19, Zeke Slaughter, THMS, 35.37; 20, Connor Macy, Ocean, 35.54; 23, Ian Cottrell, Sears, 40.34; and 24, Deklin Fitzgerald, Ocean, 41.38.

4×400-meter relay — 1, Troy Howard (Zack Armstron, Miles Cannon, Nicholas Ritchie, Levi Woods), 4:46.40.

Shot put — 2, Gabe Kelley, THMS, 24-02.00; 3, Caleb Fairbrother, Sears, 23-08.00; 5, Demetry Hodson, THMS, 22-06.00; 6, Thomas Bradley, Sears, 22-00.00; 7, Dylan Frank, Isle, 21-05.00; 8, Owen Jagger, Isle, 19-00.00; 11, Gabe Staples, Sears, 15-09.00; and 12, Mason Maddocks, THMS, 11-04.00

Discus — 1, Miles Cannon, THMS, 83-01; 2, Gabe Kelley, THMS, 76-04; 3, Levi Woods, THMS, 72-01; 4, Thomas Bradley, Sears, 66-04; 5, Caleb Fairbrother, Sears, 62-06; 8, Egan Buchanan, THMS, 47-00; 10, Liam O'Malia, Isle, 45-06; and 11, Mason Maddocks, THMS, 37-04.

Javelin — 1, Riley Woodbury, THMS, 79-00; 2, Levi Woods, THMS, 75-11; 4, Nicholas Ritchie, THMS, 75-05; 7, Thomas Bradley, Sears, 65-10; 8, Dylan Frank, Isle, 65-03; 9, Egan Buchanan, THMS, 63-01; 10, Brigham Graf, THMS, 63-00; 11, Gabe Staples, Sears, 62-11; 12, Ryan Lynch, Ocean, 58-01; 15, Harper Conover, Isle, 48-10; 18, Caleb Fairbrother, Sears, 42-01; 21, Alijah Agbuya, THMS, 35-09; 23, Jackson Bennett, Isle, 33-06; 24, Owen Jagger, Isle, 29-09; and 24, Monty Ford, THMS, 29-09

Long jump — 1, Zack Armstrong, THMS, 14-04.00; 2, Holden Nichols, THMS, 13-08.00; 3, Westley Dyer, THMS, 13-04.00; 6, Ryan Lynch, Ocean, and Ethan Evans, THMS, 12-01.00; 10, Zeke Slaughter, THMS, 10-11.00; 11, Brigham Graf, THMS, 10-08.00; 13, Liam O'Malia, Isle, 10-03.00; 14, Dylan Frank, Isle, 10-01.00; 18, Alex Lis, THMS, and Matt Britton, Isle, 9-03.00; 21, Matthew Shelton, THMS, 9-01.00; 22, Victor Shabani, Ocean, 9-00.00; and 25, Harper Conover, Isle, 7-06.00.

Triple jump — 6, Victor Shabani, Ocean, 15-08.00.

High jump — 1, Nicholas Ritchie, THMS, 4-06.00.

The girls individual and relay results were:

800-meter racewalk — 1, Mona Gott, Ocean, 5:31.66; 2, Melody Dunham, THMS, 5:38.04; 3, Sarah Cournoyer, THMS, 5:44.44; 4, Deavyn O'Donavan, THMS, 5:48.55; 5, Kaylee Dodd, THMS, 5:52.87; 6, Maddie Mailloux, THMS, 5:55.89; 7, Haley Black, THMS, 5:57.31; 8, Ada Curry, THMS, 6:01.98; 9, Sophia Taylor, THMS, 6:24.65; and 10, Izzy Degraff, THMS, 6:51.78.

55-meter hurdles — 1, Leah Frazee, THMS, 10.49; 3, Madison Goodwin, THMS, 11.12; 4, Robin Durkee, Isle, 11.85; 6, Hannah King, THMS, 12.08; 8, Kaylee Dodd, THMS, 12.15; 9, Summer Pilley, THMS, 12.45; 10, Natalie Curry, THMS, 12.88; 11, Sophie Jacobson, Isle, 12.95; 12, Michaela Newton, THMS, 13.06; and 13, Clara Havard, THMS, 13.26.

100 meters — 3, Leah Frazee, THMS, 15.30; 4, Madison Goodwin, THMS, 15.50; 5, Cassidy Novicka, Ocean, 15.53; 6, Ada Potter, Isle, 15.53; 7, Eiyah Jackson, THMS, 15.58; 8, Emma Waldron, Isle, 15.63; 10, Maeve Littlefield, THMS, 16.14; 11, Natalie Hamlin, THMS, 16.15; 12, Anna Schortz, THMS, 16.18; 13, Sophia Vose, Ocean, 16.22; 14, Olivia Lancaster, THMS, 16.29; 17, Lily Nadeau, Sears, 16.67; 18, Alivia Whitcomb, THMS, 16.84; 20, Audra Falkingham, THMS, 17.03; 21, Hannah King, THMS, 17.04; 22, Summer Pilley, THMS, 17.11; 23, Brynne Sawyer, THMS, 17.32; 24, Natalie Curry, THMS, 17.33; 26, Jayde Stone, Sears, 17.61; 27, Mona Gott, Ocean, 17.65; 28, Sophia Taylor, THMS, 17.72; 29, Michaela Newton, THMS, 17.82; 31, Allaura Dunham, THMS, 18.36; 32, Clara Havard, THMS, 18.44; 33, Kayla Betts, Ocean, 18.49; 34, Sydney Marriner, THMS, 18.52; 35, Trinity Haber, THMS, 18.56; 37, Jill Hashey, THMS, 19.15; 38, Danielle Hicock, THMS, 19.32; 39, Dasia Hustus, Ocean, 20.18; 40, Izzy Degraff, THMS, 25.00; and 41, Chelsea Gaiero, THMS, 25.34.

1,600 meters — 2, Ada Potter, Isle, 7:01.82; and 3, Sierra-Jade Davis, THMS, 7:10.86.

4×100-meter relay — 2, Troy Howard (Madison Goodwin, Aspyn Brewer, Natalie Curry, Eiyah Jackson), 1:04.86; 3, Islesboro (Robin Durkee, Sophie Jacobson, Ada Potter), 1:05.35; 4, Oceanside Middle School (Kayla Betts, Ellie Farnham, Mona Gott, Sophia Vose), 1:08.93. Exhibition: Troy Howard (Mia Fay, Natalie Hamlin, Summer Pilley, Olivia Lancaster), 1:02.64.

400 meters — 2, Mia Fay, THMS, 1:15.68; 3, Trinity Paquin, THMS, 1:18.62; 5, Natalie Hamlin, THMS, 1:23.01; 7, Eiyah Jackson, THMS, 1:26.11; 8, Finley Marriner, THMS, 1:26.62; 9, Adria Barrows, THMS, 1:28.95; 10, Sophia Taylor, THMS, 1:31.77; 12, Maeve Littlefield, THMS, 1:37.16; 13, Alyson Johnnson, THMS, 1:39.34; and 14, Haley Black, THMS, 1:48.28.

800 meters — 2, Sierra-Jade Davis, THMS, 3:14.23; 5, Trinity Paquin, THMS, 3:30.54; 6, Anna Schortz, THMS, 3:42.65; 7, Maddie Mailloux, THMS, 3:48.65; 8, Maeve Littlefield, THMS, 3:49.73; and 9, Danielle Hicock, THMS, 4:05.89.

200 meters — 3, Cassidy Novicka, Ocean, 32.73; 4, Mia Fay, THMS, 32.89; 6, Eiyah Jackson, THMS, 33.80; 8, Summer Pilley, THMS, 34.25; 9, Sophia Vose, Ocean, 34.26; 10, Olivia Lancaster, THMS, 34.37; 11, Lily Nadeau, Sears, 34.49; 12, Natalie Curry, THMS, 34.68; 13, Adria Barrows, THMS, 35.76; 14, Finley Marriner, THMS, 37.33; 15, Matthea Crosby, THMS, 37.54; 16, Paige Rollerson, THMS, 37.64; 19, Jayde Stone, Sears, 38.27; 20, Sophia Taylor, THMS, 38.76; 22, Kaylee Dodd, THMS, 39.20; 23, Kayla Betts, Ocean, 40.32; 24, Maddie Mailloux, THMS, 42.77; and 25, Dasia Hustus, Ocean, 44.71.

4×400-meter relay — 1, Troy Howard (Mia Fay, Aspyn Brewer, Trinity Paquin, Sierra-Jade Davis), 5:32.55. Exhibition: Troy Howard (Chelsea Gaiero, Leah Frazee, Maeve Littlefield, Adria Barrows), 6:18.82.

Shot put — 1, Sylvia Randlett, Isle, 23-07.00; 4, Anna Zlotkowski, Isle, 19-01.00; 5, Clara Havard, THMS, 17-02.00; 6, Michaela Newton, THMS, 17-00.00; 7, Naomi Agbuya, THMS, 16-09.00; 8, Ada Curry, THMS, 16-06.00; 9, Dasia Hustus, Ocean, 15-11.00; 11, Grace Woods, Isle, 14-07.00; 12, Mia Yeatts, Isle, 12-07.00; and 13, Gaby Zlotkowski, Isle, 10-04.00.

Discus — 2, Ellie Farnham, Ocean, 48-04; 3, Kyla Perkins, Sears, 48-00; 5, Brianna Fairbrother, Sears, 40-09; 6, Emma Gaecklein, Sears, 37-07; 7, Brynne Sawyer, THMS, 36-06; 10, Naomi Agbuya, THMS, 32-01; 11, Jill Hashey, THMS, 28-09; and 12, Audra Falkingham, THMS, 25-09.

Javelin — 1, Emma Waldron, Isle, 59-06; 2, Ellie Farnham, Ocean, 58-07; 5, Brynne Sawyer, THMS, 39-05; 6, Paige Rollerson, THMS, 33-04; 7, Sylvia Randlett, Isle, 30-03; 8, Jill Hashey, THMS, 28-07; 9, Grace Woods, Isle, 27-02; 10, Brianna Fairbrother, Sears, 25-05; and 11, Gaby Zlotkowski, Isle, 23-09.

Long jump — 1, Leah Frazee, THMS, 12-09.00; 7, Mia Fay, THMS, 10-07.50; 8, Anna Schortz, THMS, 10-06.50; 10, Sophia Vose, Ocean, 10-06.00; 11, Finley Marriner, THMS, 10-00.00; 12, Ada Curry, THMS, 9-11.00; 13, Trinity Paquin, THMS, 9-10.00; 15, Robin Durkee, Isle, 9-05.00; 16, Alivia Whitcomb, THMS, 9-04.00; 17, Naomi Agbuya, THMS, 9-03.00; 18, Sydney Marriner, THMS, 9-02.00; 19, Audra Falkingham, THMS, 9-00.00; 19, Michaela Newton, THMS, 9-00.00; 21, Brynne Sawyer, THMS, 8-11.00; 22, Anna Zlotkowski, Isle, 8-10.50; 23, Trinity Haber, THMS, 8-10.00; 24, Kaylee Dodd, THMS, 8-07.00; 26, Adria Barrows, THMS, 8-03.00; 27, Paige Rollerson, THMS, 8-00.50; 28, Clara Havard, THMS, 7-11.50; 29, Allaura Dunham, THMS, 7-10.00; 31, Maeve Littlefield, THMS, 7-06.00; 31, Alyson Johnnson, THMS, 7-06.00; 34, Deavyn O'Donavan, THMS, 7-01.00; 34, Melody Dunham, THMS, 7-01.00; 36, Sarah Cournoyer, THMS, 6-10.50; 37, Danielle Hicock, THMS, 6-04.00; 38, Jill Hashey, THMS, 6-02.50; 39, Matthea Crosby, THMS, 6-02.00; 40, Maddie Mailloux, THMS, 5-11.50; and 41, Haley Black, THMS, 5-11.00

Triple jump — 1, Leah Frazee, THMS, 28-02.00; 3, Cassidy Novicka, Ocean, 26-04.00; 4, Emma Waldron, Isle, 25-08.00; 5, Ada Potter, Isle, 24-02.50; 6, Chelsea Gaiero, THMS, 23-11.00; 8, Natalie Hamlin, THMS, 22-10.00; 9, Summer Pilley, THMS, 22-03.00; 10, Anna Zlotkowski, Isle, 20-10.00; 11, Audra Falkingham, THMS, 19-03.00; 13, Mia Yeatts, Isle, 17-08.00; 13, Naomi Agbuya, THMS, 17-08.00; and 15, Trinity Haber, THMS, 16-04.00.

High jump — 1, Leah Frazee, THMS, 4-09.00; 2, Emma Waldron, Isle, 4-00.00; and 5, Alivia Whitcomb, THMS, 3-06.00.

Medomak meet

The girls team scores were: Camden-Rockport Middle School 248, Medomak Middle School 125, Saint George 35, Boothbay 27, Wiscasset 12 and North Haven 4.

The boys team scores were: Medomak Middle School 158, Boothbay 94.50, Wiscasset 92, Camden-Rockport Middle School 88.50, North Haven, 20 and Saint George 5.

The girls individual and relay results were:

800-meter racewalk — 1, Abie Morin, Med, 5:13.98; 2, Khyllie Cochran, Med, 5:14.03; 3, Lauren Howland, CRMS, 5:23.38; 5, Allie Morse, CRMS, 5:33.86; 6, Ava Tobias, CRMS, 5:36.70; 7, Lily Stowe, CRMS, 5:36.84; 9, Lily Martin, CRMS, 5:37.34; 11, Greer LaFiura, CRMS, 5:45.97; 12, Anabel Butcher, CRMS, 5:47.60; 13, Molly Jennings, Med, 6:04.98; 14, Skye Ray, CRMS, 6:09.39; 15, Eliza Nickelson, CRMS, 6:09.68; and 17, Lyra Stevens, Med, 7:26.49

55-meter hurdles — 1, Ivy Merriam, CRMS, 10.40; 2, Annie Vannoy, Med, 10.65; 3, Lauren Schenk, CRMS, 10.98; 4, Ahlivia Morris, StG, 11.05; 5, Alma Bournival, CRMS, 11.18; 6, Zaniah Puchalski, Med, 11.24; 7, Amelia Johnson, CRMS, 11.26; 8, Ali Tassoni, CRMS, 11.38; 9, Molly Shook, CRMS, 11.80; 10, Hannah White, NH, 11.89; 11, Brenna Mackey, CRMS, 12.09; 12, Abie Morin, Med, 12.18; 13, Iris Casas, Med, 12.30; 14, Annie Edge, CRMS, 12.32; 16, Mae Dostie, CRMS, 12.60; 17, Lily Stowe, CRMS, 12.62; 19, Anabel Butcher, CRMS, 12.85; 20, Reese Hesseltine, Med, 12.86; 21, Lana Massengale, CRMS, 13.22; 23, Daphne Walsh, CRMS, 13.51; 24, Greer LaFiura, CRMS, 13.73; and 25, Zoe Hansen, CRMS, 13.75.

100 meters — 1, Anabel Butcher, CRMS, 13.91; 2, Ali Tassoni, CRMS, 14.21; 3, Ahlivia Morris, StG, 14.72; 4, Brenna Mackey, CRMS, 14.94; 5, Emily Mahoney, Med, 14.98; 6, Felicity Whalen, CRMS, 15.07; 7, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 15.08; 8, Katie Thorn, CRMS, 15.17; 9, Lauren Schenk, CRMS, 15.36; 10, Hannah White, NH, 15.45; 11, Amelia Johnson, CRMS, 15.60; 12, Mae Dostie, CRMS, 15.62; 15, Ella Cushman, StG, 16.14; 16, Autumn Boody, Med, 16.20; 17, Evie Thissell, StG, 16.31; 18, Reese Hesseltine, Med, 16.33; 22, Elizabeth Bowman, Med, 16.70; 23, Aleah Sebrey, Med, 16.80; 24, Morgan Flanders, Med, 17.07; 25, Izzy Kinney, CRMS, 17.15; 26, Victoria Shacklett, Med, 17.26; 27, Cassie Evans, StG, 17.44; 28, Lana Massengale, CRMS, 17.55; 29, Zaniah Puchalski, Med, 17.57; 33, Isabelle Haskell, NH, 18.56; 34, Skye Ray, CRMS, 18.59; 35, Amelia Murdock, StG, 18.97; and 37, Emma Deetjen, CRMS, 26.60 6

1,600 meters — 1, Jaden Johnson, CRMS, 6:20.10; 2, Kara Andrews, CRMS, 6:20.26; 3, Addie Cortese, CRMS, 6:40.09; 4, Zoe O'Brien, CRMS, 7:00.63; 5, Emily Mahoney, Med, 7:10.03; 6, Daphne Walsh, CRMS, 7:15.38; 8, Evie Thissell, StG, 7:23.52; 11, Annie Edge, CRMS, 7:26.80; and 13, Ava Tobias, CRMS, 7:34.68

4×100-meter relay — 1, Camden-Rockport Middle School ‘A’, 1:01.27; and 2, Medomak Middle School (Autumn Boody, Iris Casas, Khyllie Cochran, Zaniah Puchalski), 1:04.07; 3, Saint George (Isla Mitchell, Ella Cushman, Cassie Evans, Ahlivia Morris), 1:05.85. Exhibitions: Camden-Rockport Middle School (Anabel Butcher, Mae Dostie), 1:04.22; and Medomak Middle School (Reese Hesseltine, Aleah Sebrey, Abie Morin, Morgan Flanders), 1:10.54.

400 meters — 1, Ali Tassoni, CRMS, 1:10.38; 3, Alma Bournival, CRMS, 1:12.65; 4, Lauren Schenk, CRMS, 1:13.69; 5, Amelia Johnson, CRMS, 1:16.60; 6, Kara Andrews, CRMS, 1:17.89; 7, Ivy Merriam, CRMS, 1:17.90; 8, Katie Thorn, CRMS, 1:19.04; 9, Bailey Curtis, CRMS, 1:21.54; 10, Jaden Johnson, CRMS, 1:22.94; 11, Iris Casas, Med, 1:23.46; 12, Zoe O'Brien, CRMS, 1:23.48; 13, Aiden Pike, CRMS, 1:24.25; 14, Allie Morse, CRMS, 1:25.09; 15, Brenna Mackey, CRMS, 1:25.86; 16, Lauren Howland, CRMS, 1:26.95; 18, Eliza Nickelson, CRMS, 1:29.65; 19, Zoe Hansen, CRMS, 1:31.30; 20, Lily Martin, CRMS, 1:33.83; 21, Delfina de Acevedo Ramos, CRMS, 1:34.03; and 22, Natalie Heavisides, CRMS, 1:45.43 4

800 meters — 1, Annie Vannoy, Med, 2:59.99; 2, Alma Bournival, CRMS, 3:12.50; 3, Ali Tassoni, CRMS, 3:16.42; 4, Kara Andrews, CRMS, 3:16.72; 5, Aiden Pike, CRMS, 3:25.51; 6, Lauren Howland, CRMS, 3:26.33; 7, Emma Shackelford, CRMS, 3:36.94; 8, Khyllie Cochran, Med, 3:37.88; 9, Greer LaFiura, CRMS, 3:41.19; and 10, Grace Yanz, StG, 3:54.98

200 meters — 1, Alma Bournival, CRMS, 32.10; 2, Zaniah Puchalski, Med, 32.69; 3, Ivy Merriam, CRMS, 32.98; 4, Felicity Whalen, CRMS, 33.25; 5, Brenna Mackey, CRMS, 33.81; 6, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 34.17; 7, Autumn Boody, Med, 34.36; 9, Lily Stowe, CRMS, 34.85; 10, Reese Hesseltine, Med, 35.14; 11, Mae Dostie, CRMS, 35.36; 12, Bailey Curtis, CRMS, 35.37; 13, Aleah Sebrey, Med, 35.98; 14, Katie Thorn, CRMS, 36.00; 15, Allie Morse, CRMS, 36.52; 16, Emma Shackelford, CRMS, 37.58; 19, Izzy Kinney, CRMS, 38.01; 20, Eliza Nickelson, CRMS, 38.43; 21, Zoe Hansen, CRMS, 39.00; 23, Lily Martin, CRMS, 39.62; 24, Victoria Shacklett, Med, 39.77; 25, Delfina de Acevedo Ramos, CRMS, 40.10; 26, Isabelle Haskell, NH, 40.64; 27, Mae Gallace, CRMS, 41.74; and 28, Skye Ray, CRMS, 44.28.

4×400-meter relay — 1, Camden-Rockport Middle School ‘A’, 5:16.83; 2, Medomak Middle School (Elizabeth Bowman, Molly Jennings, Emily Mahoney, Annie Vannoy), 5:23.08; and 3, Camden-Rockport Middle School (Kara Andrews, Alma Bournival, Addie Cortese, Annie Edge), 5:47.34.

Shot put — 1, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 30-05.00; 2, Ahlivia Morris, StG, 27-06.00; 4, Aiden Pike, CRMS, 24-08.00; 5, Cassie Evans, StG, 23-08.00; 9, Autumn Boody, Med, 22-04.00; 11, Emily Mahoney, Med, 21-10.00; 12, Amelia Murdock, StG, 21-05.00; 13, Felicity Whalen, CRMS, 19-03.00; 15, Victoria Shacklett and Khyllie Cochran, Med, 18-09.00; 17, Lyra Stevens, Med, 18-08.00; 18, Alexys Wilmot, CRMS, 17-06.00; 19, Allie Morse, CRMS, 17-05.00; 21, Mae Gallace, CRMS, 16-09.00; 24, Skye Ray, CRMS, 13-03.00; and 25, Emma Deetjen, CRMS, 9-01.00.

Discus — 1, Morgan Flanders, Med, 73-01; 3, Mae Dostie, CRMS, 57-07.50; 4, Alexys Wilmot, CRMS, 53-03; 5, Elizabeth Bowman, Med, 52-02; 7, Reese Hesseltine, Med, 49-06.25; 10, Lily Martin, CRMS, 37-04.25; 11, Mae Gallace, CRMS, 33-11; and 12, Natalie Heavisides, CRMS, 31-11.75.

Javelin — 1, Katie Thorn, CRMS, 71-03; 2, Addie Cortese, CRMS, 66-03; 3, Morgan Flanders, Med, 66-00; 4, Hannah White, NH, 61-09; 5, Alexys Wilmot, CRMS, 58-05; 6, Felicity Whalen, CRMS, 58-05; 7, Molly Shook, CRMS, 54-03; 8, Lyra Stevens, Med, 52-04; 9, Cassie Evans, StG, 51-10; 11, Maisie Mathiau, StG, 48-04; 13, Kara Andrews, CRMS, 46-08; 14, Amelia Murdock, StG, 46-05; 18, Aiden Pike, CRMS, 41-00; 19, Isabelle Haskell, NH, 40-01; 21, Elizabeth Bowman, Med, 37-07; and 22, Natalie Heavisides and Mae Gallace, CRMS, 35-00

Long jump — 1, Annie Vannoy, Med, 12-05.00; 2, Ahlivia Morris, StG, 11-09.50; 3, Emily Mahoney, Med, 11-04.00; 4, Molly Shook and Ivy Merriam, CRMS, 11-00.00; 6, Aleah Sebrey, Med, 10-08.00; 7, Evie Thissell, StG, 10-07.00; 8, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 10-04.50; 9, Autumn Boody, Med, 10-04.00; 10, Iris Casas, Med, 10-01.00; 11, Morgan Flanders, Med, 10-00.00; 12, Khyllie Cochran, Med, 9-07.00; 13, Bailey Curtis, CRMS, 9-05.00; 14, Delfina de Acevedo Ramos, CRMS, 9-04.50; 15, Izzy Kinney, CRMS, 9-02.50; 15, Zoe O'Brien, CRMS, 9-02.50; 18, Annie Edge, CRMS, 9-01.50; 21, Addie Cortese, CRMS, 8-06.00; 22, Victoria Shacklett, Med, 8-05.00; 23, Daphne Walsh, CRMS, 8-04.50; 23, Elizabeth Bowman, Med, 8-04.50; 26, Ava Tobias, CRMS, 8-02.00; 27, Abie Morin, Med, 8-01.50; 28, Molly Jennings, Med, 8-00.50; 29, Emma Shackelford, CRMS, 7-09.50; 33, Lana Massengale, CRMS, 7-00.50; 34, Jaden Johnson, CRMS, 6-08.50; 35, Lyra Stevens, Med, 6-06.00; 36, Natalie Heavisides, CRMS, 6-01.00; and 39, Anabel Butcher, CRMS, 5-01.00

Triple jump — 1, Annie Vannoy, Med, 27-08.50; 2, Zaniah Puchalski, Med, 25-07.50; 3, Lauren Schenk, CRMS, 24-07.50; 4, Izzy Kinney, CRMS, 22-03.50; 5, Zoe O'Brien, CRMS, 21-08.50; 6, Evie Thissell, StG, 20-08.50; 7, Amelia Johnson, CRMS, 20-07.50; 8, Delfina de Acevedo Ramos, CRMS, 20-04.00; 9, Daphne Walsh, CRMS, 20-03.00; 10, Greer LaFiura, CRMS, 20-02.50; 11, Ava Tobias, CRMS, 19-01.50; and 13, Lana Massengale, CRMS, 16-03.50.

High jump — 1, Molly Shook, CRMS, 4-00.00; 2, Zoe Hansen, CRMS, 3-10.00; 5, Iris Casas, Med, 3-08.00; 6, Bailey Curtis and Lauren Howland, CRMS, and Aleah Sebrey, Med, 3-06.00; and 9, Alexys Wilmot, CRMS, 3-04.00

The boys individual and relay results were:

800-meter racewalk — 1, Levi Ward, Med, 5:11.04; 2, Will Haslam, CRMS, 5:16.84; 3, Jason Seeber, CRMS, 5:29.52; 4, Conrad Rocknak, CRMS, 5:35.74; 5, Kaden Wood, CRMS, 5:46.07; 6, Henry Weinand, StG, 6:05.83; and 7, Ryan Philbrook, CRMS, 7:41.36.

55-meter hurdles — 2, Jame Rose, Med, 11.39; 3, Josiah Hays, Med, 11.39; 5, Gabe White, Med, 11.78; 6, Brit LaFiura, CRMS, 11.96; 7, Miles Murray, CRMS, 12.14; 8, Ryan Glaser, CRMS, 12.15; 9, Griffin Carnel, CRMS, 12.31; 10, Milo Bernard, NH, 12.49; 11, Ryan Seeber, CRMS, 13.21; and 12, Zach Gilbert, CRMS, 14.71.

100 meters — 1, Tyler Leonard, Med, 12.99; 3, Colby Beverage, NH, 13.60; 4, Austin Stone, Med, 13.73; 5, Max Gallagher, CRMS, 13.77; 9, Henry Pharris, CRMS, 14.17; 10, Gavin Clark, Med, 14.22; 11, John Pessara, CRMS, 14.42; 12, Avery Luft, CRMS, 14.67; 14, Milo Bernard, NH, 14.92; 15, Connor Daigle, Med, 14.96; 18, Finn Parmley, Med, 15.44; 19, Thomas White, StG, 15.49; 21, Kyle Grant, NH, 15.62; 22, Dylan Benner, StG, 15.68; 23, Owen Weber, Med, 15.75; 24, Ryan Glaser, CRMS, 15.78; 26, Jayden Small, StG, 16.04; 27, Sam Scheuzger, Med, 16.51; 28, Henry Weinand, StG, 16.72; 29, Bryn Campbell, NH, 16.90; 31, Nathan Iliffe, StG, 16.91; 33, Zack Hall, Med, 17.44; 34, Christian Johnson, StG, 17.83; 35, Caden Cabot, NH, 18.50; 36, Eric Deetjen, CRMS, 18.92; 37, Wilder Yanz, StG, 20.08; and 38, Julian Davis, StG, 20.21 3

1,600 meters — 1, Nolan Gahagan, Med, 5:40.64; 5, Will Jurek, CRMS, 6:34.27; 6, Brit LaFiura, CRMS, 6:37.10; 7, Henry McDevitt, CRMS, 6:38.10; 8, Ryan Seeber, CRMS, 7:01.64; 9, Jason Seeber, CRMS, 7:03.85; and 11, Tristan Strong, CRMS, 7:33.17.

4×100 meter relay — 2, Camden-Rockport Middle School ‘A’, 58.43; and 3, Medomak Middle School (Josia Hays, Gabe White, Austin Stone, Tyler Leonard), 59.66; 6, Camden-Rockport Middle School ‘B’, 1:03.22; 8, Saint George (Thomas White, Bennett Mather, Nathan Iliffe, Dylan Benner), 1:05.49; 9, Medomak Middle School (Gavin Clark, Zack Hall, Sam Scheuzger), 1:06.19; and 10, North Haven (Milo Bernard, Colby Beverage, Henry Sandelin, Kyle Grant), 1:06.36.

400 meters — 1, Tyler Leonard, Med, 1:04.82; 2, Austin Stone, Med, 1:06.13; 3, Max Gallagher, CRMS, 1:08.14; 5, John Pessara, CRMS, 1:09.26; 6, Levi Ward, Med, 1:10.15; 8, Miles Murray, CRMS, 1:14.33; 9, Connor Daigle, Med, 1:14.37; 11, Will Jurek, CRMS, 1:15.12; 13, Henry Pharris, CRMS, 1:16.29; 14, Avery Luft, CRMS, 1:18.07; 15, Kaden Wood, CRMS, 1:20.64; 16, Levi Butcher, CRMS, 1:23.37; 17, Ryan Glaser, CRMS, 1:24.14; 19, Henry Weinand, StG, 1:26.81; 20, Zach Gilbert, CRMS, 1:29.60; 21, Conrad Rocknak, CRMS, 1:49.35; and 22, Wilder Yanz, StG, 1:49.40.

800 meters — 1, Nolan Gahagan, Med, 2:33.97; 4, Griffin Carnel, CRMS, 3:05.89; 5, Dylan Benner, StG, 3:08.67; 6, Will Haslam, CRMS, 3:12.41; 7, Kaden Wood, CRMS, 3:17.80; 8, Zach Gilbert, CRMS, 3:26.57; 9, Christian Johnson, StG, 3:30.32; 10, Tristan Strong, CRMS, 3:39.47; 11, Nicolas Spencer, CRMS, 3:44.81; and 12, Eric Deetjen, CRMS, 3:50.58.

200 meters — 2, Austin Stone, Med, 29.43; 3, John Pessara, CRMS, 30.31; 4, Levi Ward, Med, 30.40; 5, Max Gallagher, CRMS, 30.75; 8, Henry Pharris, CRMS, 31.99; 9, Gavin Clark, Med, 32.29; 10, Gabe White, Med, 32.73; 11, Miles Murray, CRMS, 32.74; 12, Josiah Hays, Med, 33.06; 14, Will Jurek, CRMS, 34.09; 15, Griffin Carnel, CRMS, 34.10; 17, Thomas White, StG, 34.77; 18, Ryan Glaser, CRMS, 34.90; 19, Sam Scheuzger, Med, 35.06; 21, Ryan Seeber, CRMS, 37.34; 22, Nathan Iliffe, StG, 37.69; and 24, Julian Davis, StG, 48.27.

4×400 meter relay — 2, Medomak Middle School (Nolan Gahagan, Kylar Potter, Jame Rose, Owen Weber), 5:06.87; and 3, Camden-Rockport Middle School (Jason Seeber, Will Haslam, Brit LaFiura, Dante Jacobo), 5:21.95.

Shot put — 1, Levi Ward, Med, 36-02.00; 2, Jame Rose, Med, 34-05.00; 3, Gavin Clark, Med, 30-01.00; 8, Bryn Campbell, NH, 25-09.00; 9, Zack Hall, Med, 25-01.00; 10, Henry Sandelin, NH, 24-08.00; 11, Nathan Iliffe, StG, 22-05.00; 12, Finn Parmley, Med, 21-02.00; 13, Jayden Small, StG, 20-08.00; 15, Thomas White, StG, 19-02.00; 16, Caden Cabot, NH, 16-07.00; 17, Henry McDevitt, CRMS, 13-06.00; and 18, Ryan Philbrook, CRMS, 8-07.00.

Discus — 5, Finn Parmley, Med, 61-10; 6, Henry Sandelin, NH, 58-05; 10, Will Haslam, CRMS, 42-02; 11, Owen Weber, Med, 35-06.50; and 13, Levi Butcher, CRMS, 29-06.50.

Javelin — 1, Colby Beverage, NH, 93-00; 5, Bryn Campbell, NH, 70-11; 6, Jame Rose, Med, 67-10; 7, Austin Stone, Med, 66-00; 9, Henry Sandelin, NH, 63-05; 10, Sam Scheuzger, Med, 59-10; 11, Kyle Grant, NH, 55-10; 13, Josiah Hays, Med, 55-03; 14, Zack Hall, Med, 54-08; 15, Jayden Small, StG, 46-10; 16, Wilder Yanz, StG, 45-02; and 17, Connor Daigle, Med, 44-04. Exhibition: Caden Cabot, NH, 49-08.

Long jump — 1, Max Gallagher, CRMS, 14-00.00; 3, Nolan Gahagan, Med, 13-01.00; 4, Jame Rose, Med, 12-10.00; 6, Gavin Clark, Med, 12-00.00; 7, Dylan Benner, StG, 11-05.00; 8, Henry McDevitt, CRMS, 11-04.00; 10, Kylar Potter, Med, 11-02.00; 12, Gabe White, Med, 11-00.00; 14, Finn Parmley, Med, 10-07.00; 15, Avery Luft, CRMS, 10-06.00; 16, Jason Seeber, CRMS, 10-03.00; 16, Owen Weber, Med, 10-03.00; 18, Milo Bernard, NH, 9-10.00; 20, Christian Johnson, StG, 9-04.00; 21, Sam Scheuzger, Med, 9-02.00; 22, Tristan Strong, CRMS, 8-10.00; 24, Eric Deetjen, CRMS, 6-08.00; and 25, Julian Davis, StG, 5-09.00.

Triple jump — 1, Henry Pharris, CRMS, 30-07.00; 2, Nolan Gahagan, Med, 29-11.00; 3, Kylar Potter, Med, 25-09.50; 4, Brit LaFiura, CRMS, 24-07.00; 5, Henry McDevitt, CRMS, 23-11.00; and 6, Owen Weber, Med, 22-10.00.

High jump — 5, Avery Luft, CRMS, 3-10.00; and 7, Miles Murray and Ryan Seeber, CRMS, Gabe White and Josiah Hays, Med, 3-08.00.