Busline League middle school track-and-field athletes continued to turn in impressive performances in two recent meets — on Wednesday, May 9 at Belfast Area High School, Tuesday, May 15 at Camden Hills Regional High School in Rockport and Wednesday, May 16 at Medomak Valley High School in Waldoboro.

See bundle of photos below.

The league championship will be on Thursday, May 24 at Belfast Area High School (makeup date on Friday, May 25).

Medomak Valley meet

The boys team scores were: Medomak Middle School 128, Boothbay 109, Great Salt Bay 87, Jefferson 55, Wiscasset 50 and North Haven 12.

Girls team scores were unavailable.

The girls individual and relay results were:

800-meter racewalk — 3, Khyllie Cochran, Med, 4:59.36; 5, Abie Morin, Med, 5:03.76; and 8, Rachel Reddinger, Med, 5:52.39.

55-meter hurdles — 1, Annie Vannoy, Med, 10.08; 5, Zaniah Puchalski, Med, 10.92; 7, Iris Casas, Med, 11.69; 10, Hannah White, NH, 11.90; 12, Sierra Koerber-Marx, NH, 12.15; 14, Abie Morin, Med, 12.35; and 21, Reese Hesseltine, Med, 13.82 2

100 meters — 1, Zaniah Puchalski, Med, 13.96; 4, Hannah White, NH, 15.24; 8, Reese Hesseltine, Med, 15.82; 11, Autumn Boody, Med, 15.89; 14, Morgan Flanders, Med, 15.99; 18, Elizabeth Bowman, Med, 16.48; 19, Victoria Shacklett, Med, 16.49; 22, Rachel Reddinger, Med, 16.78; 26, Maya Koerber-Marx, NH, 17.12; and 27, Isabel Haskell, NH, 18.38.

1,600 meters — 1, Annie Vannoy, Med, 5:50.25; 3, Emily Mahoney, Med, 6:50.31; and 5, Maya Koerber-Marx, NH, 7:00.67.

4×100-meter relay — 2, Medomak (Autumn Boody, Iris Casas, Emily Mahoney, Zaniah Puchalski), 1:01.20; and 5, North Haven (Isabel Haskell, Maya Koerber-Marx, Sierra Koerber-Marx, Hannah White), 1:08.72. Exhibition: Medomak (Khyllie Cochran, Reese Hesseltine, Rachel Reddinger, Victoria Shacklett), 1:14.30.

400 meters — 1, Annie Vannoy, Med, 1:09.35; 3, Sierra Koerber-Marx, NH, 1:14.24; 6, Iris Casas, Med, 1:22.68; 7, Molly Jennings, Med, 1:25.89; and 11, Maya Koerber-Marx, NH, 1:28.83.

800 meters — 4, Emily Mahoney, Med, 3:07.17; and 9, Khyllie Cochran, Med, 3:28.99.

200 meters — 1, Zaniah Puchalski, Med, 30.00; 5, Autumn Boody, Med, 33.53; 11, Iris Casas, Med, 34.39; 12, Reese Hesseltine, Med, 34.40; 13, Rachel Reddinger, Med, 35.84; 14, Victoria Shacklett, Med, 36.40; and 17, Abie Morin, Med, 38.45.

4×400-meter relay — 1, Medomak (Elizabeth Bowman, Morgan Flanders, Abie Morin, Annie Vannoy), 5:25.16.

Shot put — 4, Emily Mahoney, Med, 24-04.50; 5, Autumn Boody, Med, 23-09.00; 7, Hannah White, NH, 22-01.00; 10, Khyllie Cochran, Med, 21-04.50; and 12, Victoria Shacklett, Med, 19-11.00.

Discus — 1, Morgan Flanders, Med, 70-02; 3, Elizabeth Bowman, Med, 58-09; and 7, Reese Hesseltine, Med, 45-08.

Javelin — 1, Morgan Flanders, Med, 78-00; 7, Rachel Reddinger, Med, 53-06; 9, Elizabeth Bowman, Med, 46-08; and 12, Isabel Haskell, NH, 40-00.

Long jump — 2, Emily Mahoney, Med, 11-07.00; 3, Khyllie Cochran, Med, 10-02.00; 5, Autumn Boody, Med, 10-01.00; 7, Sierra Koerber-Marx, NH, 9-09.50; 11, Molly Jennings, Med, 8-05.00; 16, Victoria Shacklett, Med, 8-02.00; and 17, Isabel Haskell, NH, 7-04.50.

Triple jump — 2, Annie Vannoy, Med, 27-09.50; and 4, Zaniah Puchalski, Med, 26-09.50.

High jump — 6, Abie Morin, Med, 3-08.00.

The boys individual and relay results were:

800-meter racewalk — 1, Connor Daigle, Med, 4:22.36.

55-meter hurdles — 3, Jame Rose, Med, 10.93; 6, Josiah Hays, Med, 11.36; 7, Gabe White, Med, 11.70; and 10, Milo Bernard, NH, 12.04.

100 meters — 2, Tyler Leonard, Med, 12.93; 3, Jame Rose, Med, 13.08; 8, Colby Beverage, NH, 13.80; 11, Austin Stone, Med, 13.86; 13, Levi Ward, Med, 14.14; 21, Josiah Hays, Med, 14.91; 24, Gabe White, Med, 15.19; 27, Milo Bernard, NH, 15.83; 29, Sam Scheuzger, Med, 16.37; 30, Zack Hall, Med, 17.10; and 33, Jack Ames, NH, 18.47.

1,600 meters — 2, Connor Daigle, Med, 5:56.90.

4×100-meter relay — 2, Medomak (Gavin Clark, Tyler Leonard, Austin Stone, Levi Ward), 55.36; and 6, North Haven (Colby Beverage, Kyle Grant, Bryn Campbell, Milo Bernard), 1:02.22. Exhibition: Medomak (Zack Hall, Josiah Hays, Finn Parmley, Sam Scheuzger), 1:05.84.

400 meters — 3, Tyler Leonard, Med, 1:02.84; 4, Austin Stone, Med, 1:06.19; and 17, Jack Ames, NH, 1:30.28.

800 meters — 8, Kylar Potter, Med, 3:10.08.

200 meters — 2, Colby Beverage, NH, 29.31; 3, Levi Ward, Med, 29.65; 6, Austin Stone, Med, 30.35; 10, Finn Parmley, Med, 31.50; 12, Gabe White, Med, 32.41; 13, Josiah Hays, Med, 32.49; 19, Sam Scheuzger, Med, 34.76; and 22, Zack Hall, Med, 39.24.

Shot put — 1, Levi Ward, Med, 39-09.00; 2, Jame Rose, Med, 33-01.00; 4, Gavin Clark, Med, 29-10.00; 5 ,Zack Hall, Med, 29-01.00; 8, Bryn Campbell, NH, 26-06.00; 12, Henry Sandelin, NH, 24-08.00; 17, Kyle Grant, NH, 17-11.50; and 18, Caden Cabot, NH, 17-01.00.

Discus — 5, Finn Parmley, Med, 74-05; 7, Bryn Campbell, NH, 62-11; 9, Gavin Clark, Med, 59-05; 10, Henry Sandelin, NH, 55-00; and 13, Caden Cabot, NH, 43-04.

Javelin — 1, Tyler Leonard, Med, 98-00; 4, Colby Beverage, NH, 95-00; 6, Jame Rose, Med, 90-02; 8, Bryn Campbell, NH, 83-00; 11, Austin Stone, Med, 78-07; 12, Finn Parmley, Med, 74-00; 16, Kyle Grant, NH, 65-00; 18, Sam Scheuzger, Med, 62-05; 24, Caden Cabot, NH, 53-00; 26, Jack Ames, NH, 51-04; and 28, Zack Hall, Med, 48-00.

Long jump — 7, Milo Bernard, NH, 11-11.50; 9, Finn Parmley, Med, 11-10.00; 10, Kylar Potter, Med, 11-09.75; 12, Connor Daigle, Med, 11-01.00; 13, Gavin Clark, Med, 10-08.50; and 20, Kyle Grant, NH, 8-07.00.

Triple jump — 2, Gavin Clark, Med, 27-09.50; and 4, Kylar Potter, Med, 26-08.00.

High jump — 1, Tyler Leonard, Med, 4-08.00; and 3, Levi Ward, Med, 4-00.00.

Belfast meet

The girls team scores were: Camden-Rockport 245, Medomak Middle 72, Islesboro 60, Troy Howard 55, Boothbay 29 and Saint George 1.

The boys team scores were: Troy Howard 147, Camden-Rockport 126, Boothbay 83, Medomak Middle School 75, North Haven 25 and Islesboro 6.

The girls individual and relay results were:

800-meter racewalk — 2, Abie Morin, Med, 4:48.00; 3, Khyllie Cochran, Med, 5:01.48; 4, Lauren Howland, CRMS, 5:07.79; 5, Abby Williams, CRMS, 5:13.49; 6, Brenna Mackey, CRMS, 5:14.96; 7, Deavyn O'Donavan, THMS, 5:15.95; 8, Izzy Kinney, CRMS, 5:16.71; 9, Daphne Walsh, CRMS, 5:18.11; 10, Melody Dunham, THMS, 5:22.29; 11, Zoe Hansen, CRMS, 5:30.42; 12, Kaylee Dodd, THMS, 5:39.89; 13, Lily Martin, CRMS, 5:40.66; 14, Haley Black, THMS, 5:41.47; 16, Rachel Reddinger, Med, 5:46.67; 17, Eliza Nickelson, CRMS, 5:46.82; 18, Lily Stowe, CRMS, 5:46.85; 19, Maddie Mailloux, THMS, 5:51.54; 20, Skye Ray, CRMS, 6:06.56; and 21, Lyra Stevens, Med, 7:03.49.

55-meter hurdles — 1, Annie Vannoy, Med, 10.30; 2, Ivy Merriam, CRMS, 10.41; 3, Lauren Schenk, CRMS, 10.74; 4, Brenna Mackey, CRMS, 11.21; 5, Amelia Johnson, CRMS, 11.27; 6, Madison Goodwin, THMS, 11.28; 7, Lily Stowe, CRMS, 11.31; 8, Iris Casas, Med, 11.65; 9, Robin Durkee, Isles, 11.71; 10, Molly Shook, CRMS, 11.90; 11, Kaylee Dodd, THMS, 12.10; 11, Hannah King, THMS, 12.10; 13, Annie Edge, CRMS, 12.24; 14, Michaela Newton, THMS, 12.69; 17, Clara Havard, THMS, 13.05; 18, Jayde Stone, Sears, 13.21; 19, Reese Hesseltine, Med, 13.24; 20, Lana Massengale, CRMS, 13.36; 21, Gaby Zlotkowski, Isles, 13.39; and 22, Ava Tobias, CRMS, 15.01.

100 meters — 1, Ali Tassoni, CRMS, 14.93; 2, Alma Bournival, CRMS, 15.32; 3, Felicity Whalen, CRMS, 15.33; 4, Katie Thorn, CRMS, 15.33; 5, Ada Potter, Isles, 15.39; 6, Mia Fay, THMS, 15.49; 7, Lily Stowe, CRMS, 15.67; 8, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 15.68; 9, Madison Goodwin, THMS, 15.73; 10, Emily Mahoney, Med, 15.80; 11, Ella Graffam, CRMS, 15.92; 12, Auren Teel, CRMS, 16.10; 13, Alivia Whitcomb, THMS, 16.11; 14, Autumn Boody, Med, 16.22; 15, Aspyn Brewer, THMS, 16.25; 16, Mae Dostie, CRMS, 16.26; 17, Lily Nadeau, Sears, 16.26; 18, Olivia Lancaster, THMS, 16.35; 19, Morgan Flanders, Med, 16.38; 20, Kara Andrews, CRMS, 16.41; 21, Anna Schortz, THMS, 16.48; 22, Reese Hesseltine, Med, 16.50; 23, Cassie Evans, StG, 16.51; 26, Elizabeth Bowman, Med, 16.61; 27, Grace Yanz, StG, 16.66; 28, Natalie Curry, THMS, 16.67; 29, Eliana Cortese, CRMS, 16.67; 30, Kylee Rolerson, THMS, 16.73; 31, Summer Pilley, THMS, 16.79; 32, Abril Linares Mendoza, CRMS, 16.82; 33, Hannah King, THMS, 16.85; 35, Evie Thissell, StG, 16.88; 36, Ella Cushman, StG, 16.91; 37, Maggie Blood, CRMS, 16.97; 38, Eliza Nickelson, CRMS, 17.12; 39, Jayde Stone, Sears, 17.20; 40, Ava Mitchell, StG, 17.21; 41, Anabel Butcher, CRMS, 17.25; 42, Paige Rollerson, THMS, 17.28; 43, Hannah Emerson, THMS, 17.37; 44, Ari Cross, Sears, 17.49; 45, Naomi Agbuya, THMS, 17.50; 46, Rachel Reddinger, Med, 17.53; 47, Adria Barrows, THMS, 17.53; 48, Kaylee Dodd, THMS, 17.65; 49, Victoria Shacklett, Med, 17.74; 50, Shyann Walker, THMS, 17.86; 51, Lana Massengale, CRMS, 17.88; 52, Finley Marriner, THMS, 17.91; 53, Matthea Crosby, THMS, 18.09; 54, Michaela Newton, THMS, 18.15; 55, Trinity Haber, THMS, 18.38; 56, Isla Mitchell, StG, 18.72; 57, Mae Gallace, CRMS, 18.84; 58, Alyson Johnnson, THMS, 18.87; 59, Ava Witham, THMS, 19.20; 60, Lauren Hall, THMS, 19.38; 61, Skye Ray, CRMS, 19.98; and 62, Emma Deetjen, CRMS, 28.25.

1,600 meters — 1, Annie Vannoy, Med, 6:05.12; 2, Jaden Johnson, CRMS, 6:19.10; 3, Kara Andrews, CRMS, 6:19.39; 4, Addie Cortese, CRMS, 6:31.61; 5, Abby Williams, CRMS, 6:38.97; 6, Chelsea Gaiero, THMS, 6:58.24; 7, Sierra-Jade Davis, THMS, 7:07.86; 8, Lauren Howland, CRMS, 7:20.90; and 10, Ava Tobias, CRMS, 7:38.33.

4×100-meter relay — 1, Camden-Rockport (Ivy Merriam, Felicity Whalen, Tess Jalbuena-Cook, Lauren Schenk), 1:00.46; 2, Troy Howard (Leah Frazee, Madison Goodwin, Eiyah Jackson, Mia Fay), 1:01.85; 3, Islesboro (Robin Durkee, Sophia Jacobson, Emma Waldron, Ada Potter), 1:02.07; 4, Medomak (Autumn Boody, Iris Casas, Reese Hesseltine, Emily Mahoney), 1:03.23; 5, Troy Howard (Summer Pilley, Anna Schortz, Olivia Pilley, Maeve Littlefield), 1:03.63; and 7, Saint George (Cassie Evans, Ella Cushman, Evie Thissell, Grace Yanz), 1:10.48.

400 meters — 1, Ali Tassoni, CRMS, 1:06.34; 2, Lauren Schenk, CRMS, 1:11.48; 3, Mia Fay, THMS, 1:12.36; 4, Alma Bournival, CRMS, 1:12.49; 5, Amelia Johnson, CRMS, 1:12.61; 6, Ivy Merriam, CRMS, 1:13.60; 7, Brenna Mackey, CRMS, 1:15.66; 8, Katie Thorn, CRMS, 1:15.76; 9, Aspyn Brewer, THMS, 1:16.71; 10, Karen Linares Mendoza, CRMS, 1:16.94; 11, Allie Morse, CRMS, 1:17.30; 12, Bailey Curtis, CRMS, 1:18.67; 13, Trinity Paquin, THMS, 1:18.82; 14, Natalie Hamlin, THMS, 1:18.87; 15, Zoe O'Brien, CRMS, 1:19.06; 16, Aiden Pike, CRMS, 1:19.35; 17, Molly Jennings, Med, 1:23.68; 18, Jaden Johnson, CRMS, 1:24.78; 19, Finley Marriner, THMS, 1:24.85; 20, Emma Shackelford, CRMS, 1:25.90; 21, Eliza Nickelson, CRMS, 1:27.95; 22, Sophia Taylor, THMS, 1:28.34; 23, Anabel Butcher, CRMS, 1:28.98; 24, Ava Mitchell, StG, 1:29.04; 25, Shyann Walker, THMS, 1:33.58; 26, Ava Tobias, CRMS, 1:35.45; 27, Danielle Hicock, THMS, 1:39.25; and 28, Maddie Mailloux, THMS, 1:41.92.

800 meters — 1, Ada Potter, Isles, 2:50.24; 2, Karen Linares Mendoza, CRMS, 2:59.28; 3, Addie Cortese, CRMS, 3:00.52; 4, Alma Bournival, CRMS, 3:00.53; 5, Katie Thorn, CRMS, 3:03.44; 6, Jaden Johnson, CRMS, 3:05.62; 7, Emily Mahoney, Med, 3:06.10; 8, Zoe O'Brien, CRMS, 3:06.67; 9, Abby Williams, CRMS, 3:07.84; 10, Annie Edge, CRMS, 3:08.66; 12, Daphne Walsh, CRMS, 3:10.18; 13, Kate Walker-Spencer, CRMS, 3:11.01; 14, Chelsea Gaiero, THMS, 3:12.91; 15, Trinity Paquin, THMS, 3:15.04; 16, Zoe Hansen, CRMS, 3:15.32; 17, Sierra-Jade Davis, THMS, 3:15.70; 19, Evie Thissell, StG, 3:18.94; 20, Abril Linares Mendoza, CRMS, 3:20.75; 21, Izzy Kinney, CRMS, 3:23.67; 22, Allie Morse, CRMS, 3:24.29; 23, Lauren Howland, CRMS, 3:25.86; 24, Khyllie Cochran, Med, 3:26.13; 25, Emma Shackelford, CRMS, 3:28.61; 26, Anna Schortz, THMS, 3:33.02; 27, Lily Martin, CRMS, 3:35.05; 29, Molly Jennings, Med, 3:46.89; 30, Sophia Taylor, THMS, 3:49.18; and 31, Maddie Mailloux, THMS, 3:56.54.

200 meters — 1, Emma Waldron, Isles, 31.17; 2, Amelia Johnson, CRMS, 31.59; 3, Felicity Whalen, CRMS, 31.59; 4, Lauren Schenk, CRMS, 31.61; 5, Mia Fay, THMS, 32.09; 6, Alma Bournival, CRMS, 32.17; 7, Ivy Merriam, CRMS, 32.67; 8, Natalie Hamlin, THMS, 32.69; 9, Kara Andrews, CRMS, 32.80; 10, Ella Graffam, CRMS, 32.96; 11, Molly Shook, CRMS, 33.07; 12, Aspyn Brewer, THMS, 33.30; 13, Brenna Mackey, CRMS, 33.44; 14, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 33.47; 15, Autumn Boody, Med, 33.68; 16, Kate Walker-Spencer, CRMS, 33.68; 18, Olivia Lancaster, THMS, 34.02; 19, Miranda Geary, THMS, 34.07; 21, Natalie Curry, THMS, 34.17; 22, Mae Dostie, CRMS, 34.36; 23, Bailey Curtis, CRMS, 34.40; 24, Lily Stowe, CRMS, 34.41; 25, Aleah Sebrey, Med, 34.49; 26, Iris Casas, Med, 34.59; 27, Summer Pilley, THMS, 35.08; 28, Abie Morin, Med, 35.52; 29, Zoe O'Brien, CRMS, 35.54; 30, Eliana Cortese, CRMS, 35.78; 31, Kylee Rolerson, THMS, 35.96; 32, Sophia Taylor, THMS, 35.96; 33, Adria Barrows, THMS, 36.18; 34, Grace Yanz, StG, 36.56; 35, Victoria Shacklett, Med, 36.78; 36, Finley Marriner, THMS, 36.85; 37, Jayde Stone, Sears, 36.87; 38, Jaden Johnson, CRMS, 37.09; 39, Maggie Blood, CRMS, 37.17; 40, Sydney Marriner, THMS, 37.22; 41, Hannah Emerson, THMS, 37.34; 42, Paige Rollerson, THMS, 37.42; 43, Anabel Butcher, CRMS, 37.63; 44, Khyllie Cochran, Med, 38.07; 45, Matthea Crosby, THMS, 38.08; 46, Lana Massengale, CRMS, 39.05; 47, Shyann Walker, THMS, 39.48; 48, Rachel Reddinger, Med, 39.49; 49, Alyson Johnnson, THMS, 40.41; 50, Danielle Hicock, THMS, 40.64; 51, Lauren Hall, THMS, 41.32; and 52, Skye Ray, CRMS, 42.17.

4×400-meter relay — 1, Camden-Rockport (Kara Andrews, Ali Tassoni, Karen Linares Mendoza, Alma Bournival), 5:12.33; 2, Medomak (Morgan Flanders, Abie Morin, Aleah Sebrey, Annie Vannoy), 5:20.27; and 3, Troy Howard (Trinity Paquin, Natalie Hamlin, Aspyn Brewer, Sierra-Jade Davis), 5:24.74.

Shot put — 1, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 28-00.00; 2, Miranda Geary, THMS, 27-09.00; 4, Kaydee Pearse, THMS, 25-08.00; 5, Aiden Pike, CRMS, 24-05.00; 6, Mae Dostie, CRMS, 23-11.00; 7, Sylvia Randlett, Isles, 23-03.00; 9, Autumn Boody, Med, 22-09.00; 11, Ada Curry, THMS, 20-03.00; 12, Allie Morse, CRMS, 20-01.00; 13, Victoria Shacklett, Med, 20-00.00; 14, Lily Martin, CRMS, 19-11.00; 15, Anna Zlotkowski, Isles, 19-09.00; 16, Lyra Stevens, Med, 19-08.00; 17, Amelia Murdock, StG, 19-01.00; 18, Maisie Mathiau, StG, 18-05.00; 19, Mae Gallace, CRMS, 18-04.00; 20, Clara Havard, THMS, 18-02.00; 21, Brynne Sawyer, THMS, 17-07.00; 22, Zoe Bennett, Isles, 17-04.00; 23, Haley Black, THMS, 17-03.00; 24, Izzy Kinney, CRMS, 17-00.00; 26, Naomi Agbuya, THMS, 16-07.00; 27, Grace Woods, Isles, 15-11.00; 28, Michaela Newton, THMS, 15-04.00; 29, Mia Yeatts, Isles, 13-05.00; 30, Skye Ray, CRMS, 13-04.00; 31, Gaby Zlotkowski, Isles, 11-01.00; and 32, Matthea Crosby, THMS, 10-03.00

Discus throw — 1, Kaydee Pearse, THMS, 81-08; 2, Morgan Flanders, Med, 69-01; 4, Sylvia Randlett, Isles, 59-06; 5, Eliana Cortese, CRMS, 56-09; 6, Alexys Wilmot, CRMS, 56-01; 7, Miranda Geary, THMS, 54-00; 8, Elizabeth Bowman, Med, 50-10; 9, Clara Havard, THMS, 50-09; 10, Aiden Pike, CRMS, 49-06; 12, Kyla Perkins, Sears, 48-07; 13, Allaura Dunham, THMS, 47-08; 14, Emma Gaecklein, Sears, 45-11; 15, Brynne Sawyer, THMS, 45-05; 16, Lily Martin, CRMS, 40-01; 17, Allie Morse, CRMS, 39-11; 18, Reese Hesseltine, Med, 39-05; 19, Eliza Nickelson, CRMS, 38-06; 20, Brianna Fairbrother, Sears, 36-06; 21, Haley Black, THMS, 32-01; 22, Nevyn Harvey, THMS, 29-04; and 23, Mae Gallace, CRMS, 29-02.

Javelin — 1, Morgan Flanders, Med, 69-07; 2, Katie Thorn, CRMS, 65-07; 3, Emma Waldron, Isles, 60-05; 4, Eliana Cortese, CRMS, 54-09; 5, Alexys Wilmot, CRMS, 53-04; 7, Addie Cortese, CRMS, 51-11; 8, Annie Edge, CRMS, 50-07; 10, Clara Havard, THMS, 47-00; 12, Abril Linares Mendoza, CRMS, 45-05; 13, Sylvia Randlett, Isles, 43-06; 13, Paige Rollerson, THMS, 43-06; 15, Audra Falkingham, THMS, 42-10; 16, Jill Hashey, THMS, 42-05; 17, Aiden Pike, CRMS, 41-09; 19, Elizabeth Bowman, Med, 38-00; 20, Naomi Agbuya, THMS, 37-06; 21, Lyra Stevens, Med, 34-06; 22, Haley Black, THMS, 34-01; 23, Zoe Hansen, CRMS, 34-00; 24, Cassie Evans, StG, 33-06; 25, Ava Witham, THMS, 33-02; 26, Matthea Crosby, THMS, 32-07; 26, Felicity Whalen, CRMS, 32-07; 28, Grace Woods, Isles, 32-03; 29, Mae Gallace, CRMS, 32-00; 30, Ada Curry, THMS, 31-09; 30, Nevyn Harvey, THMS, 31-09; 32, Anna Zlotkowski, Isles, 31-08; 33, Brynne Sawyer, THMS, 31-07; 34, Bailey Curtis, CRMS, 31-04; 35, Auren Teel, CRMS, 30-11; 36, Zoe Bennett, Isles, 30-07; 37, Brianna Fairbrother, Sears, 29-11; 38, Amelia Murdock, StG, 28-01; 39, Lana Massengale, CRMS, 27-10; 40, Mia Yeatts, Isles, 25-00; 41, Danielle Hicock, THMS, 22-09; and 42, Gaby Zlotkowski, Isles, 21-08.

Long jump — 1, Ella Graffam,CRMS, 12-06.00; 2, Ivy Merriam, CRMS, 12-05.00; 3, Molly Shook, CRMS, and Natalie Hamlin, THMS, 11-10.00; 5, Emily Mahoney, Med, 11-09.00; 6, Aleah Sebrey, Med, 11-07.00; 7, Trinity Paquin, THMS, 11-05.00; 8, Annie Edge, CRMS, 11-04.00; 9, Alivia Whitcomb, THMS, 11-02.00; 10, Ada Curry, THMS, 11-01.00; 11, Maggie Blood, CRMS, 10-10.00; 12, Chelsea Gaiero, THMS, and Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 10-07.00; 14, Auren Teel, CRMS, 10-06.00; 15, Finley Marriner and Audra Falkingham, THMS, and Ari Cross, Sears, 10-05.00

18, Evie Thissell, StG, and Naomi Agbuya, THMS, 10-04.00; 20, Lily Nadeau, Sears, 10-02.00; 21, Paige Rollerson, THMS, 9-10.00; 21, Daphne Walsh, CRMS, 9-10.00; 23, Brynne Sawyer, THMS, 9-08.50; 24, Aspyn Brewer, THMS, 9-08.00; 25, Anna Schortz, THMS, and Emma Shackelford, CRMS, 9-07.00; 27, Summer Pilley, THMS, 9-05.00; 28, Sydney Marriner, THMS, 9-03.00; 29, Abril Linares Mendoza, CRMS, 9-01.00; 30, Molly Jennings, Med, and Deavyn O'Donavan, THMS, 9-00.00; 32, Michaela Newton, THMS, 8-08.00; 33, Kaylee Dodd, THMS, 8-05.00; 34, Jill Hashey, THMS, 8-01.00; 35, Emma Harvey, THMS, 7-10.00; 37, Lauren Hall, THMS, 7-02.00; 38, Maddie Mailloux, THMS, 6-09.00; and 39, Danielle Hicock and Alyson Johnnson, THMS, 6-06.00.

Triple jump — 1, Emma Waldron, Isles, 28-00.00; 2, Lauren Schenk and Zoe O'Brien, CRMS, 26-05.00; 4, Ada Potter, Isles, 26-00.00; 5, Natalie Hamlin, THMS, 25-00.00; 6, Chelsea Gaiero, THMS, 22-10.00; 7, Summer Pilley, THMS, 22-08.00; 8, Izzy Kinney, CRMS, 22-00.00; 9, Daphne Walsh, CRMS, 21-08.00; 10, Amelia Johnson, CRMS, 21-06.00; 11, Karen Linares Mendoza and Anabel Butcher, CRMS, 21-00.00; 13, Audra Falkingham, THMS, 20-09.00; 14, Evie Thissell, StG, 20-08.00; 15, Abby Williams, CRMS, 20-05.00; 16, Anna Zlotkowski, Isles, 19-06.00; 17, Ava Tobias, CRMS, 19-04.00; 18, Jill Hashey, THMS, 19-00.00; 19, Emma Shackelford, CRMS, 17-10.00. Exhibition: Kate Walker-Spencer, CRMS, 20-08.00.

High jump — 1, Auren Teel, CRMS, 4-06.00; 2, Emma Waldron, Isles, 4-04.00; 3, Abie Morin, Med, and Molly Shook, CRMS, 4-00.00; 5, Ella Graffam, CRMS, Bailey Curtis, CRMS, 3-08.00; 8, Kate Walker-Spencer, CRMS, and Alivia Whitcomb, THMS, 3-10.00; 9, Aleah Sebrey, Med, Ada Curry, THMS, and Karen Linares Mendoza, CRMS, 3-08.00; 13, Lauren Howland, Alexys Wilmot, Mae Dostie and Zoe Hansen, CRMS, 3-06.00; and 17, Iris Casas, Med, 3-04.00.

The boys individual and relay results were:

800-meter racewalk — 1, Connor Daigle, Med, 4:40.44; 2, Jason Seeber, CRMS, 5:11.27; 3, Matthew Shelton, THMS, 5:26.40; 4, Ryan Seeber, CRMS, 5:32.96; 5, Dylan Lowe, CRMS, 5:46.68; 6, Conrad Rocknak, CRMS, 5:52.72; and 7, Henry Weinand, StG, 6:27.41

55-meter hurdles — 1, Max Gallagher, CRMS, 10.74; 2, Avery Hackett, CRMS, 11.12; 3, Jame Rose, Med, 11.20; 5, Josiah Hays, Med, 11.73; 6, Finn Urey, CRMS, 11.78; 7, Brit LaFiura, CRMS, 11.78; 8, Miles Murray, CRMS, 11.88; 9, Matt Britton, Isles, 11.95; 10, Gage Bruns, Sears, 12.33; 11, Liam O'Malia, Isles, 12.58; 12, Zeke Slaughter, THMS, 12.72; 13, Max Dubois, Isles, 13.21; 14, Ryan Seeber, CRMS, 13.52; and 15, Alex Lis, THMS, 16.69 1

100 meters — 2, Colby Beverage, NH, 14.09; 3, Dimitry Hodsdon, THMS, 14.45; 4, Levi Ward, Med, 14.57; 5, John Pessara, CRMS, 14.58; 7, Charlie Jagger, Isles, 14.71; 9, Kaden Bonin, THMS, 14.72; 11, Julian Mayhorn, CRMS, 15.19; 13, Holden Nichols, THMS, 15.36; 14, Miles Murray, CRMS, 15.47; 15, Chandler Patterson, THMS, 15.51; 16, Riley Woodbury, THMS, 15.51; 17, Westley Dyer, THMS, 15.61; 18, Monty Ford, THMS, 15.69; 19, Josiah Hays, Med, 15.79; 20, Gabe White, Med, 15.88; 21, Cole Castro, THMS, 15.91; 22, Owen Weber, Med, 15.92; 23, Thomas White, StG, 15.94; 24, Joseph Davis, THMS, 16.55; 26, Teddy Dyer, THMS, 16.72; 27, Levi Butcher, CRMS, 16.73; 28, Vanya Perevalov, CRMS, 17.06; 29, Sam Scheuzger, Med, 17.49; 30, Ian Cottrell, Sears, 17.94; 31, Zack Hall, Med, 17.97; 32, Christian Johnson, StG, 18.94; 33, Jack Amesd, NH, 19.00; and 34, Eric Blake, THMS, 19.69.

1,600 meters — 1, Nolan Gahagan, Med, 5:24.68; 2, Miles Cannon, THMS, 5:32.47; 3, Ad Weisbruch, CRMS, 5:44.92; 4, Connor Daigle, Med, 5:57.76; 5, Zack Armstrong, THMS, 6:03.86; 6, Levi Woods, THMS, 6:04.01; 7, Will Jurek, CRMS, 6:08.65; 8, Brit LaFiura, CRMS, 6:10.83; 9, Gage Bruns, Sears, 6:11.45; 10, Izik Marriner, THMS, 6:15.96; 11, Finn Urey, CRMS, 6:16.27; 12, Henry McDevitt, CRMS, 6:17.30; 13, Dante Jacobo, CRMS, 6:18.09; 14, Charlie Moss, CRMS, 6:18.31; 15, Will Haslam, CRMS, 6:21.44; 16, Sam VanLonkhuyzen, CRMS, 6:25.20; 17, Colin Wright, CRMS, 6:26.82; 18, Ollie Dietter, CRMS, 6:39.12; 19, Sam Skovran, CRMS, 6:40.26; 20, Tristan Strong, CRMS, 7:10.21; 21, Conrad Rocknak, CRMS, 7:55.58; 22, Nathaniel Hayes, CRMS, 8:05.04; and 23, Greg Cameron, CRMS, 8:14.62

4×100-meter relay — 1, Camden-Rockport (Julian Mayhorn, John Pessara, Henry Pharris, Max Gallagher), 56.08; 2, Troy Howard (Kaden Bonin, Michael Ham, Ethan Evans, Holden Nichols), 57.98; 5, Troy Howard (Cole Castro Teddy Dyer Noah Neal, Chandler Patterson), 1:01.06; 6, Medomak (Gavin Clark, Tyler Leonard, Austin Stone, Levi Ward), 1:01.22; 7, Islesboro (Matt Britton, Dylan Frank, Liam O’Malia, Charlie Jagger), 1:02.17; and 8, North Haven (Jack Ames, Colby Beverage, Kyle Grant, Henry Sandelin), 1:07.52.

400 meters — 1, Gabe Kelley, THMS, 1:00.83; 2, Max Gallagher, CRMS, 1:06.31; 3, Avery Hackett, CRMS, 1:06.47; 4, Miles Cannon, THMS, 1:07.59; 5, Ad Weisbruch, CRMS, 1:08.13; 6, Jame Rose, Med, 1:12.20; 7, Dawson Bierwas, Sears, 1:12.68; 8, Griffin Carnell, CRMS, 1:14.56; 9, Miles Murray, CRMS, 1:15.04; 10, Owen Weber, Med, 1:15.76; 11, Will Haslam, CRMS, 1:19.23; 12, Dante Jacobo, CRMS, 1:21.33; 13, Oliver Kydd, CRMS, 1:21.52; 14, Ryan Seeber, CRMS, 1:22.34; 15, Ollie Dietter, CRMS, 1:26.42; 16, Jack Amesd, NH, 1:31.10; and 17, Jacob Murray, CRMS, 1:32.46.

800-meters — 1, Zack Armstrong, THMS, 2:41.62; 2, Griffin Carnell, CRMS, 2:43.43; 3, Nicholas Ritchie, THMS, 2:45.24; 5, Max Gallagher, CRMS, 2:53.55; 6, Avery Hackett, CRMS, 2:54.83; 7, Quinn Riordan, CRMS, 2:56.88; 8, Izik Marriner, THMS, 2:57.70; 9, Henry McDevitt, CRMS, 2:58.31; 10, Finn Urey, CRMS, 2:59.58; 11, Charlie Moss, CRMS, 3:03.18; 12, Levi Butcher, CRMS, 3:08.12; 13, Jason Seeber, CRMS, 3:08.95; 14, Colin Wright, CRMS, 3:09.18; 15, Ryan Seeber, CRMS, 3:11.94; 16, Tristan Strong, CRMS, 3:16.60; 17, Kylar Potter, Med, 3:26.57; 18, Eric Deetjen, CRMS, 3:39.35; 19, Nathaniel Hayes, CRMS, 3:42.16; and 20, Greg Cameron, CRMS, 4:03.50,

200 meters — 2, John Pessara, CRMS, 29.56; 4, Charlie Jagger, Isles, 30.59; 5, Gavin Clark, Med, 31.04; 6, Kaden Bonin, THMS, 31.26; 8, Julian Mayhorn, CRMS, 31.59; 9, Finn Parmley, Med, 31.73; 10, Holden Nichols, THMS, 32.34; 12, Gabe White, Med, 32.39; 13, Dawson Bierwas, Sears, 32.46; 14, Will Jurek, CRMS, 32.51; 15, Chandler Patterson, THMS, 32.55; 16, Miles Murray, CRMS, 32.67; 17, Westley Dyer, THMS, 32.78; 18, Josiah Hays, Med, 33.16; 20, Cole Castro, THMS, 34.35; 21, Sam Scheuzger, Med, 34.40; 22, Zeke Slaughter, THMS, 34.49; 23, Sam Skovran, CRMS, 34.54; 24, Ian Cottrell, Sears, 38.67; and 25, Julian Davis, StG, 43.33.

4×400-meter relay — 1, Troy Howard (Levi Woods, Miles Cannon, Gabe Kelley, Nicholas Ritchie), 4:26.97; 2, Camden-Rockport (Ad Weisbruch, Will Jurek, Brit LaFiura, Avery Hackett), 4:42.32; and 3, Medomak (Connor Daigle, Nolan Gahagan, Jame Rose, Gabe White), 5:06.42.

Shot put — 1, Levi Ward, Med, 37-06.00; 2, Jame Rose, Med, 32-02.00; 3, Henry Pharris, CRMS, 30-11.00; 4, Gabe Kelley, THMS, 30-02.00; 7, Zack Hall, Med, 28-02.00; 8, Gavin Clark, Med, 27-02.00; 9, Dimitry Hodsdon, THMS, 26-11.00; 10, Caleb Fairbrother, Sears, 25-03.00; 11, Henry Sandelin, NH, 25-00.00; 12, Thomas Bradley, Sears, 24-11.00; 13, Vanya Perevalov, CRMS, 23-10.00; 13, Dylan Frank, Isles, 23-10.00; 15, Egan Buchanan, THMS, 21-04.00; 16, Blake Zlotkowski, Isles, 20-03.00; 17, Owen Jagger, Isles, 20-00.00; 18, Gabe Staples, Sears, 19-02.00; 19, Jacob Murray, CRMS, 18-11.00; 20, Kyle Grant, NH, 17-08.00; and 21, Harper Conover, Isles, 13-08.00.

Discus — 2, Gabe Kelley, THMS, 99-08; 3, Max Gallagher, CRMS, 96-09; 4, Miles Cannon, THMS, 96-07; 5, Levi Woods, THMS, 88-03; 8, Thomas Bradley, Sears, 74-00; 9, Finn Parmley, Med, 70-10; 10, Caleb Fairbrother, Sears, 64-00; 11, Egan Buchanan, THMS, 62-05; 12, Henry Sandelin, NH, 60-00; 13, Henry Pharris, CRMS, 57-11; 14, Vanya Perevalov, CRMS, 55-00; 15, Sam Skovran, CRMS, 54-05; 16, Sam VanLonkhuyzen, CRMS, 54-00; 17, Dawson Bierwas, Sears, 53-07; 18, Blake Zlotkowski, Isles, 52-09; 19, Will Haslam, CRMS, 45-10; 20, Jacob Murray, CRMS, 39-10; and 21, Greg Cameron, CRMS, 36-05.

Javelin — 1, Miles Cannon, THMS, 102-00; 2, Colby Beverage, NH, 99-07; 3, Levi Woods, THMS, 91-00; 4, Riley Woodbury, THMS, 88-05; 5, Brigham Graf, THMS, 85-08; 6, Henry Pharris, CRMS, 83-09; 7, Gabe Staples, Sears, 79-06; 8, Quinn Riordan, CRMS, 79-04; 10, Thomas Bradley, Sears, and Liam O'Malia, Isles, 76-00; 12, Sam Skovran, CRMS, 72-06; 13, Brit LaFiura, CRMS, 71-02; 14, Egan Buchanan, THMS, 70-05; 15, Sam Scheuzger, Med, 63-00; 16, Charlie Moss, CRMS, 60-10; 17, Jason Seeber, CRMS, 60-05; 18, Owen Jagger, Isles, 56-09; 19, Caleb Fairbrother, Sears, 55-08; 21, Zack Hall, Med, 54-01; 22, Max Dubois, Isles, 52-05; 23, Jack Amesd, NH, 52-03; 24, Kyle Grant, NH, 50-00; 25, Dylan Frank, Isles, 49-10; 26, Harper Conover, Isles, 45-06; 27, Dante Jacobo, CRMS, 44-08; 28, Joseph Davis, THMS, 44-04; 29, Blake Zlotkowski, Isles, 42-05; 30, Jackson Bennett, Isles, 39-07; 31, Oliver Kydd, CRMS, 36-01; and 32, Vanya Perevalov, CRMS, 30-10.

Long jump — 2, Colby Beverage, NH, 14-00.00; 3, Holden Nichols, THMS, 13-09.00; 4, Zack Armstrong, THMS, 13-08.00; 6, Nicholas Ritchie, THMS, 13-05.00; 8, Westley Dyer, THMS, 13-01.50; 9, Ellis Braga, Sears, 12-07.00; 10, Griffin Carnell, CRMS, 12-05.00; 13, Oliver Kydd, CRMS, 12-00.00; 14, Dawson Bierwas, Sears, and Avery Hackett, CRMS, 11-11.00; 16, Will Jurek, CRMS, 11-10.00; 17, Kylar Potter, Med, 11-07.00; 18, Julian Mayhorn, CRMS, 11-06.00; 20, Levi Butcher, CRMS, 11-02.00; 21, Avery Luft, CRMS, 10-10.00; 22, Henry McDevitt, CRMS, 10-09.00; 23, Brigham Graf, THMS, 10-07.00; 24, John Pessara, CRMS, 10-05.00; 25, Quinn Riordan, CRMS, and Zeke Slaughter, THMS, 9-11.00; 27, Connor Daigle, Med, 9-10.00; 28, Dante Jacobo, CRMS, 9-08.00; 29, Ian Cottrell, Sears, 9-07.00; 30, Kaden Wood, CRMS, 9-06.00; 31, Charlie Moss and Colin Wright, CRMS, 9-04.00; 33, Gage Bruns, Sears, and Matthew Shelton, THMS, 9-03.00; 35, Tristan Strong, CRMS, 9-01.00; 36, Owen Jagger, Isles, and Nathaniel Hayes, CRMS, 9-00.00; 38, Julian Davis, StG, 8-11.00; 39, Christian Johnson, StG, and Jason Seeber, CRMS, 8-10.00; 41, Dylan Lowe, CRMS, 8-08.00; 42, Joseph Davis, THMS, 8-07.00; 43, Jackson Bennett, Isles, and Kyle Grant, NH, 8-05.00; and 45, Eric Deetjen, CRMS, 7-09.00.

Triple jump — 1, Nicholas Ritchie, THMS, 31-03.00; 2, Henry Pharris, CRMS, 28-00.00; 3, Finn Parmley, Med, 27-10.00; 4, Henry McDevitt, CRMS, 26-05.50; 6, Gavin Clark, Med, 25-07.00; 7, Will Haslam, CRMS, 25-00.00; 8, Finn Urey and Brit LaFiura, CRMS, 24-10.00; 10, Owen Weber, Med, 24-05.00; 11, Will Jurek, CRMS, 24-04.00; 12, Sam VanLonkhuyzen, CRMS, 22-06.00; 13, Ollie Dietter, CRMS, 21-08.00; 14, Nathaniel Hayes, CRMS, 20-07.00; 15, Blake Zlotkowski, Isles, 19-10.00; 16, Greg Cameron, CRMS, 18-06.00; and 17, Tristan Strong, CRMS, 18-03.00.

High jump — 1, Nicholas Ritchie, THMS, 4-08.00; 3, Avery Luft and Zeke Slaughter, THMS, 4-02.00; and 5, Griffin Carnell, CRMS, and Levi Ward, Med, 3-10.00.

Camden-Rockport meet

The girls team scores were: Camden-Rockport 225, Islesboro 38, Oceanside 24, Troy Howard 13 and Saint George 11.

The boys team scores were: Camden-Rockport 139.50, Troy Howard 138.5, Islesboro 22, Oceanside 3 and Saint George 1.

The girls individual and relay results were:

800-meter racewalk — 1, Lauren Howland, CRMS, 5:05.65; 2, Daphne Walsh, CRMS, 5:06.98; 3, Izzy Kinney, CRMS, 5:07.72; 4, Zoe Hansen, CRMS, 5:07.74; 5, Abril Linares Mendoza, CRMS, 5:11.95; 6, Melody Dunham, THMS, 5:19.41; 7, Deavyn O'Donavan, THMS, 5:32.94; 8, Lily Martin, CRMS, 5:34.45; 9, Ava Tobias, CRMS, 5:34.83; 10, Lily Stowe, CRMS, 5:35.43; 11, Kaylee Dodd, THMS, 5:35.88; 12, Eliza Nickelson, CRMS, 5:42.07; 13, Haley Black, THMS, 5:56.80; 14, Grace Yanz, StG, 5:58.44; 15, Raven Hustus, Ocean, 6:00.57; 16, Maddie Mailloux, THMS, 6:16.90; and 17, Sarah Cournoyer, THMS, 6:41.42

55-meter hurdles — 1, Ivy Merriam, CRMS, 10.38; 2, Amelia Johnson, CRMS, 10.75; 3, Brenna Mackey, CRMS, 10.97; 4, Ali Tassoni, CRMS, 11.07; 5, Lauren Schenk, CRMS, 11.16; 6, Madison Goodwin, THMS, 11.19; 7, Lily Stowe, CRMS, 11.41; 8, Alma Bournival, CRMS, 11.44; 9, Ellie Farnham, Ocean, 11.54; 10, Cassidy Novicka, Ocean, 11.60; 11, Hannah King, THMS, 11.63; 12, Robin Durkee, Isles, 11.73; 13, Kaylee Dodd, THMS, 11.77; 14, Natalie Curry, THMS, 12.05; 15, Annie Edge, CRMS, 12.20; 16, Michaela Newton, THMS, 12.70; 17, Clara Havard, THMS, 12.87; 18, Lana Massengale, CRMS, 13.16; and 19, Greer LaFiura, CRMS, 13.57.

100 meters — 1, Ali Tassoni, CRMS, 14.24; 2, Alma Bournival, CRMS, 14.71; 3, Ada Potter, Isles, 14.82; 4, Katie Thorn, CRMS, 14.97; 5, Felicity Whalen, CRMS, 15.01; 6, Lily Stowe, CRMS, 15.01; 7, Sophia Vose, Ocean, 15.34; 8, Brenna Mackey, CRMS, 15.37; 9, Mia Fay, THMS, 15.37; 10, Cassidy Novicka, Ocean, 15.55; 11, Ella Graffam, CRMS, 15.65; 12, Madison Goodwin, THMS, 15.67; 13, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 15.67; 14, Eiyah Jackson, THMS, 15.68; 15, Molly Shook, CRMS, 15.68; 16, Auren Teel, CRMS, 15.76; 17, Mae Dostie, CRMS, 15.90; 18, Summer Pilley, THMS, 15.93; 19, Hannah King, THMS, 15.99; 20, Natalie Curry, THMS, 16.00; 21, Cassie Evans, StG, 16.02; 22, Olivia Lancaster, THMS, 16.21; 23, Eliana Cortese, CRMS, 16.39; 24, Grace Yanz, StG, 16.39; 25, Alivia Whitcomb, THMS, 16.41; 26, Kylee Rolerson, THMS, 16.48; 27, Anna Zlotkowski, Isles, 16.58; 28, Ada Curry, THMS, 16.70; 29, Abril Linares Mendoza, CRMS, 16.86; 30, Eliza Nickelson, CRMS, 16.86; 31, Hannah Emerson, THMS, 16.93; 32, Sophia Taylor, THMS, 17.02; 33, Shyann Walker, THMS, 17.15; 34, Finley Marriner, THMS, 17.34; 35, Naomi Agbuya, THMS, 17.50; 36, Trinity Haber, THMS, 17.56; 37, Lily Martin, CRMS, 17.74; 38, Allaura Dunham, THMS, 18.04; 39, Mae Gallace, CRMS, 18.24; 40, Kayla Betts, Ocean, 18.40; 41, Raven Hustus, Ocean, 18.71; 42, Lana Massengale, CRMS, 18.90; 43, Maddie Mailloux, THMS, 18.95; 44, Isla Mitchell, StG, 18.97; 45, Kaylee Dodd, THMS, 19.23; 46, Ava Mitchell, StG, 19.24; 47, Lauren Hall, THMS, 19.47; 48, Jill Hashey, THMS, 20.79; 49, Michaela Newton, THMS, 23.98; and 50, Emma Deetjen, CRMS, 28.43 3

1,600 meters — 1, Kara Andrews, CRMS, 6:10.16; 2, Jaden Johnson, CRMS, 6:25.42; 3, Karen Linares Mendoza, CRMS, 6:27.45; 4, Daphne Walsh, CRMS, 6:52.66; 5, Lauren Howland, CRMS, 7:00.35; 6, Chelsea Gaiero, THMS, 7:05.27; and 7, Jane Stanley, CRMS, 7:20.23.

4×100-meter relay — 1, Camden-Rockport (Ivy Merriam, Tess Jalbuena-Cook, Lauren Schenk, Felicity Whalen), 1:00.25; 2, Troy Howard (Leah Frazee, Madison Goodwin, Eiyah Jackson, Mia Fay), 1:02.18; 3, Islesboro (Robin Durkee, Sophia Jacobson, Emma Waldron, Ada Potter), 1:02.29; 4, Saint George (Ava Mitchell, Cassie Evans, Isla Mitchell, Grace Yanz), 1:08.12; and 5, Oceanside (Ellie Farnham, Mona Gott, Raven Hustus, Kayla Betts), 1:12.67.

400 meters — 1, Ali Tassoni, CRMS, 1:06.40; 2, Alma Bournival, CRMS, 1:10.25; 3, Lauren Schenk, CRMS, 1:12.35; 4, Amelia Johnson, CRMS, 1:12.78; 5, Katie Thorn, CRMS, 1:13.15; 6, Mia Fay, THMS, 1:13.50; 7, Ivy Merriam, CRMS, 1:14.40; 8, Kara Andrews, CRMS, 1:14.79; 9, Aspyn Brewer, THMS, 1:15.85; 10, Trinity Paquin, THMS, 1:16.44; 11, Bailey Curtis, CRMS, 1:16.49; 12, Sierra-Jade Davis, THMS, 1:16.98; 13, Kate Walker-Spencer, CRMS, 1:18.12; 14, Allie Morse, CRMS, 1:18.59; 15, Zoe O'Brien, CRMS, 1:19.10; 16, Brenna Mackey, CRMS, 1:19.73; 17, Aiden Pike, CRMS, 1:20.28; 18, Jaden Johnson, CRMS, 1:21.65; 19, Finley Marriner, THMS, 1:23.56; 20, Emma Shackelford, CRMS, 1:26.93; 21, Eliza Nickelson, CRMS, 1:29.39; 22, Sophia Taylor, THMS, 1:34.73; 23, Danielle Hicock, THMS, 1:40.87; and 24, Maddie Mailloux, THMS, 1:53.09 2

800 meters — 1, Ada Potter, Isles, 2:45.92; 2, Karen Linares Mendoza, CRMS, 2:52.31; 3, Kara Andrews, CRMS, 3:06.78; 4, Jaden Johnson, CRMS, 3:07.34; 5, Zoe O'Brien, CRMS, 3:07.57; 6, Annie Edge, CRMS, 3:08.46; 7, Daphne Walsh, CRMS, 3:13.03; 8, Zoe Hansen, CRMS, 3:14.39; 9, Izzy Kinney, CRMS, 3:21.41; 10, Aiden Pike, CRMS, 3:24.29; 11, Emma Shackelford, CRMS, 3:24.38; 12, Greer LaFiura, CRMS, 3:27.55; 13, Jane Stanley, CRMS, 3:29.30; 14, Ava Tobias, CRMS, 3:35.27; and 15, Lily Martin, CRMS, 3:36.58

200 meters — 1, Ali Tassoni, CRMS, 29.79; 2, Alma Bournival, CRMS, 30.3; 3, Cassidy Novicka, Ocean, 31.1; 4, Emma Waldron, Isles, 31.20; 5, Katie Thorn, CRMS, 31.3; 6, Mia Fay, THMS, 31.7; 7, Ivy Merriam, CRMS, 31.8; 8, Amelia Johnson and Felicity Whalen, CRMS, 31.9; 10, Sophia Vose, Ocean, 32.2; 11, Natalie Hamlin, THMS, 32.4; 12, Auren Teel and Molly Shook, CRMS, 32.8; 14, Brenna Mackey, CRMS, 33.0; 15, Kate Walker-Spencer, CRMS, 33.2; 16, Natalie Curry and Olivia Lancaster, THMS, 33.4; 18, Kara Andrews, CRMS, 33.5; 19, Lily Stowe, CRMS, 33.55; 20, Bailey Curtis, CRMS, 33.6; 21, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 33.7; 21, Eiyah Jackson, THMS, 33.7; 23, Allie Morse, CRMS, 34.0; 24, Chelsea Gaiero, THMS, 34.2; 25, Evie Thissell, StG, 34.40; 26, Summer Pilley, THMS, 34.5; 27, Mae Dostie, CRMS, 34.6; 28, Eliana Cortese, CRMS, 34.7; 29, Kayla Betts, Ocean, 35.7; 30, Abril Linares Mendoza, CRMS, and Faith Littlefield, THMS, 35.8; 32 ,Kylee Rolerson, THMS, 36.0; 33, Naomi Agbuya, THMS, 36.6; 33, Greer LaFiura, CRMS, 36.6; 35, Lana Massengale, CRMS, 36.7; 36, Paige Rollerson and Sophia Taylor, THMS, 37.0; 38, Finley Marriner, THMS, 37.88; 39, Sydney Marriner, THMS, 38.2; and 40, Danielle Hicock, THMS, 40.65.

4×400-meter relay — 1, Camden-Rockport (Karen Linares Mendoza, Alma Bournival, Kara Andrews, Ali Tassoni), 5:04.60; 2, Troy Howard (Trinity Paquin, Natalie Hamlin, Aspyn Brewer, Sierra-Jade Davis), 5:29.29; and 3, Oceanside (Kayla Betts, Cassidy Novicka, Sophia Vose, Dasia Hustus), 5:57.62.

Shot put — 1, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 26-11.00; 2, Cassie Evans, StG, 26-00.50; 3, Aiden Pike, CRMS, 25-05.00; 4, Mae Dostie, CRMS, 25-04.50; 5, Amelia Murdock, StG, 22-07.00; 6, Sylvia Randlett, Isles, 22-05.00; 7, Alexys Wilmot, CRMS, 22-00.00; 8, Allie Morse, CRMS, 21-01.00; 9 ,Lana Massengale, CRMS, 20-02.50; 10, Maisie Mathiau, StG, 19-03.50; 11, Michaela Newton, THMS, 18-04.00; 12, Lauren Hall, THMS, 18-03.00; 13, Anna Zlotkowski, Isles, 18-01.00; 14, Zoe Bennett, Isles, 18-00.50; 15, Brynne Sawyer, THMS, 18-00.00; 16, Sarah Cournoyer, THMS, and Mae Gallace, CRMS, 17-00.00; 18, Grace Woods, Isles, 14-05.00; 19, Mia Yeatts, Isles, 12-06.00; 20, Natalie Heavisides, CRMS, 11-07.00; and 21, Gaby Zlotkowski, Isles, 10-01.00.

Discus — 1, Aiden Pike, CRMS, 64-01; 2, Alexys Wilmot, CRMS, 57-07; 3, Sylvia Randlett, Isles, 56-07; 4, Eliana Cortese, CRMS, 53-09; 5, Allie Morse, CRMS, 51-07.50; 6, Ellie Farnham, Ocean, 51-00.75; 7, Eliza Nickelson, CRMS, 45-01; 8, Kate Walker-Spencer, CRMS, 44-06.50; 9, Allaura Dunham, THMS, 43-06.50; 10, Lily Martin, CRMS, 41-07.25; 11, Natalie Heavisides, CRMS, 39-00.75; 12, Haley Black, THMS, 37-00; 13, Izzy Kinney, CRMS, 35-09; and 14, Mae Gallace, CRMS, 27-07.

Javelin — 1, Ellie Farnham, Ocean, 77-05; 2, Molly Shook, CRMS, 73-02; 3, Katie Thorn, CRMS, 69-09; 4, Zoe Hansen, CRMS, 59-00; 5, Alexys Wilmot, CRMS, 55-08; 6, Eliana Cortese, CRMS, 52-09; 7, Cassie Evans, StG, 50-07; 8, Audra Falkingham, THMS, 47-10; 9, Ella Graffam, CRMS, 46-11; 10, Clara Havard, THMS, 46-08; 11, Emma Waldron, Isles, 44-05; 12, Annie Edge, CRMS, 42-09; 13, Evie Thissell, StG, 42-02; 14, Paige Rollerson, THMS, 40-10; 15, Sylvia Randlett, Isles, 40-06; 16, Amelia Murdock, StG, 36-11; 17, Jill Hashey, THMS, 36-07; 18, Brynne Sawyer, THMS, 35-08; 19, Haley Black, THMS, 35-06; 20, Natalie Heavisides, CRMS, 35-05; 21, Ada Curry, THMS, 34-08; 22, Mae Gallace, CRMS, 34-05; 23, Sydney Marriner, THMS, 33-00; 24, Zoe Bennett, Isles, 28-00; 25, Mia Yeatts, Isles, 26-05; 26, Grace Woods, Isles, 25-09; 27, Lauren Hall, THMS, 25-06; 28, Gaby Zlotkowski, Isles, 25-04; and 29, Danielle Hicock, THMS, 24-07

Long jump — 1, Sophia Vose, Ocean, 13-00.00; 2, Ella Graffam, CRMS, 12-10.00; 3, Ivy Merriam, CRMS, 11-02.25; 4, Evie Thissell, StG, 11-00.00; 5, Alivia Whitcomb, THMS, 10-10.00; 6, Zoe O'Brien, CRMS, 10-07.50; 7, Sierra-Jade Davis, THMS, 10-06.00; 8, Tess Jalbuena-Cook, CRMS, 10-02.25; 9, Trinity Paquin and Chelsea Gaiero, THMS, and Annie Edge, CRMS, 10-02.00; 12, Audra Falkingham, THMS, 10-01.00; 13, Bailey Curtis, CRMS, 9-11.50; 14, Ada Curry and Naomi Agbuya, THMS, 9-11.00; 16, Jane Stanley, CRMS, 9-10.00; 17, Maeve Littlefield and Hannah King, THMS, 9-09.00; 19, Clara Havard and Summer Pilley, THMS, 9-08.00; 21, Finley Marriner, THMS, 9-06.00; 22, Mia Fay, THMS, 9-05.00; 23, Paige Rollerson, THMS, 9-03.00; 24, Emma Shackelford, CRMS, 9-01.75; 25, Trinity Haber, THMS, 9-01.50; 26, Brynne Sawyer, THMS, 9-01.00; 27, Natalie Hamlin, THMS, 8-09.00; 28, Kaylee Dodd, THMS, 8-07.00; 29, Robin Durkee, Isles, 8-04.00; 30, Sydney Marriner, THMS, 8-03.00; 31, Sarah Cournoyer, THMS, 7-09.00; 32, Michaela Newton, THMS, 7-08.00; 33, Ava Tobias, CRMS, 7-07.00; 34, Raven Hustus, Ocean, 7-05.00; 35, Lauren Hall, THMS, 7-03.00; 36, Greer LaFiura, CRMS, 7-01.00; 37, Maddie Mailloux, THMS, 6-10.00; 38, Jill Hashey, THMS, 6-09.50; and 39, Danielle Hicock, THMS, 5-11.00

Triple jump — 1, Emma Waldron, Isles, 27-00.50; 2, Ada Potter, Isles, 25-10.00; 3, Zoe O'Brien, CRMS, 25-07.00; 4, Lauren Schenk, CRMS, 25-06.00; 5, Amelia Johnson, CRMS, and Chelsea Gaiero, THMS, 24-03.00; 7, Sophia Jacobson, Isles, 23-04.00; 8, Natalie Hamlin, THMS, 23-00.00; 9, Karen Linares Mendoza, CRMS, 22-00.75; 10, Lauren Howland, CRMS, 21-10.00; 11, Jane Stanley, CRMS, 21-00.00; 12, Cassidy Novicka, Ocean, 20-05.00; 13, Anna Zlotkowski, Isles, 19-10.50; 14, Abril Linares Mendoza, CRMS, 19-06.00; 15, Emma Shackelford, CRMS, 19-00.00; 16, Audra Falkingham, THMS, 18-11.00; 17, Ava Tobias, CRMS, 18-09.00; 18, Kayla Betts, Ocean, 18-01.00; 19, Mia Yeatts, Isles, 18-00.50; 20, Dasia Hustus, Ocean, 17-02.00; 21, Naomi Agbuya, THMS, 16-02.50; 22, Raven Hustus, Ocean, 16-00.00; and 23, Jill Hashey, THMS, 15-11.50

High jump — 1, Auren Teel, CRMS, 4-06.00; 2, Emma Waldron, Isles, 4-04.00; 3, Molly Shook, CRMS, 3-10.00; 4, Ella Graffam, CRMS, 3-10.00; 5, Zoe Hansen, CRMS, 3-08.00; 6, Mae Dostie, CRMS, 3-08.00; and 7, Alivia Whitcomb, THMS, and Lauren Howland, CRMS, 3-06.00.

The boys individual and relay results were:

800-meter racewalk — 1, Will Haslam, CRMS, 4:52.35; 2, Jason Seeber, CRMS, 4:53.54; and 3, Conrad Rocknak, CRMS, 5:36.03.

55-meter hurdles — 1, Max Gallagher, CRMS, 10.72; 2, Avery Hackett, CRMS, 10.76 3, Ad Weisbruch, CRMS, 11.32; 4, Finn Urey, CRMS, 11.37 5, Ryan Lynch, Ocean, 11.54; 6, Brit LaFiura, CRMS, 11.84 7, Liam O'Malia, Isles, 11.90; 8, Miles Murray, CRMS, 11.97; 9, Connor Macy, Ocean, 12.10; 10, Zeke Slaughter, THMS, 12.29; 11, Ryan Seeber, CRMS, 12.67; and 12, Max Dubois, Isles, 12.97.

100 meters — 1, Avery Hackett, CRMS, 13.70; 2, Rio Dubois, Isles, 13.72; 3, John Pessara, CRMS, 13.93; 4, Lake Lindelof, Isles, 13.95; 5, Charlie Jagger, Isles, 14.16; 6, Kaden Bonin, THMS, 14.29; 7, Dimitry Hodsdon, THMS, 14.43; 8, Julian Mayhorn, CRMS, 14.79; 9, Avery Luft, CRMS, 14.81; 10, Holden Nichols, THMS, 14.93; 11, Westley Dyer, THMS, 15.05; 12, Miles Murray, CRMS, 15.11; 13, Chandler Patterson, THMS, 15.24; 14, Riley Woodbury, THMS, 15.33; 15, Ryan Lynch, Ocean, 15.66; 16, Monty Ford, THMS, 15.83; 17, Cole Castro, THMS, 15.87; 18, Teddy Dyer, THMS, 15.95; 19, Eric Deetjen, CRMS, 15.97; 20, Thomas White, StG, 16.06; 21, Kaiden Grotton, THMS, 16.10; 22, Joseph Davis, THMS, 16.22; 23, Connor Macy, Ocean, 16.22; 24, Henry Weinand, StG, 16.26; 25, Nathan Iliffe, StG, 16.86; 26, Alijah Agbuya, THMS, 17.14; 27, Noah Neal, THMS, 17.42; 28, Christian Johnson, StG, 18.47; 29, Julian Davis, StG, 20.28; 30, Brian Farnham, Ocean, 20.78; 31, Conrad Rocknak, CRMS, 20.91; 32, Lukas Hopkins, StG, 21.20; and 33, Victor Shabani, Ocean, 24.04.

1,600 meters — 1, Miles Cannon, THMS, 5:44.90; 2, Ad Weisbruch, CRMS, 5:46.80; 3, Levi Woods, THMS, 5:54.89; 4, Will Jurek, CRMS, 6:02.58; 5, Brit LaFiura, CRMS, 6:03.35; 6, Griffin Carnell, CRMS, 6:07.06; 7, Quinn Riordan, CRMS, 6:07.23; 8, Zack Armstrong, THMS, 6:15.00; 9, Izik Marriner, THMS, 6:17.14; 10, Charlie Moss, CRMS, 6:18.93; 11, Henry McDevitt, CRMS, 6:21.10; 12, Sam VanLonkhuyzen, CRMS, 6:21.30; 13, Ryan Seeber, CRMS, 6:29.06; 14, Will Haslam, CRMS, 6:34.91; 15, Levi Butcher, CRMS, 6:36.55; 16, Sam Skovran, CRMS, 6:37.01; 17, Tristan Strong, CRMS, 6:38.23; 18, Colin Wright, CRMS, 6:39.55; 19, Nathaniel Hayes, CRMS, 7:44.79; and 20, Conrad Rocknak, CRMS, 8:00.01

4×100-meter relay — 1, Camden-Rockport (Max Gallagher, John Pessara, Julian Mayhorn, Henry Pharris), 56.19; 2, Islesboro (Rio Dubois, Sam Jagger, Miti Yeatts, Lake Lindelof), 56.79; 3, Troy Howard (Kaden Bonin, Michael Ham, Ethan Davis, Holden Nichols), 56.83; 4, Troy Howard (Cole Castro, Teddy Dyer, Noah Neal, Chandler Patterson), 59.18; 5, Islesboro (Matt Britton, Dylan Frank, Liam O’Malia, Charlie Jagger), 1:05.70; 6, Oceanside (Brian Farnham, Ryan Lynch, Connor Macy, Victor Shabani), 1:12.92; and 7, Saint George (Christian Johnson, Nathan Iliffe, Thomas White, Lukas Hopkins), 1:15.98.

400 meters — 1, Gabe Kelley, THMS, 59.85; 2, Avery Hackett, CRMS, 1:05.93; 3, Max Gallagher, CRMS, 1:07.05; 4, John Pessara, CRMS, 1:07.60; 5, Henry Pharris, CRMS, 1:08.49; 6, Ad Weisbruch, CRMS, 1:08.83; 7, Will Jurek, CRMS, 1:13.00; 8, Finn Urey, CRMS, 1:13.89; 9, Julian Mayhorn, CRMS, 1:14.22; 10, Quinn Riordan, CRMS, 1:14.56; 11, Brit LaFiura, CRMS, 1:15.81; 12, Dante Jacobo, CRMS, 1:16.84; 13, Kaden Wood, CRMS, 1:18.43; 14, Charlie Moss, CRMS, 1:19.11; 15, Danny Mitchell, THMS, 1:20.53; 16, Ollie Dietter, CRMS, 1:21.26; 17, Oliver Kydd, CRMS, 1:25.23.

800 meters — 1, Zack Armstrong, THMS, 2:39.00; 2, Nicholas Ritchie, THMS, 2:41.00; 3, Izik Marriner, THMS, and Griffin Carnell, CRMS, 2:53.00; 5, Finn Urey, CRMS, 2:54.00; 6, Henry McDevitt, CRMS, 2:59.00; 7, Sam VanLonkhuyzen, CRMS, 3:00.00; 8, Vanya Perevalov, CRMS, 3:01.00; 9, Sam Skovran and Miles Murray, CRMS, 3:04.00; 11, Oliver Kydd, CRMS, 3:05.00; 12, Dante Jacobo, CRMS, 3:06.00; 13, Henry Weinand, StG, 3:07.00; 14, Will Haslam, CRMS, 3:08.00; 15, Tristan Strong, Ryan Seeber, and Kaden Wood, CRMS, 3:09.00; 18, Ollie Dietter, CRMS, 3:10.00; 19, Levi Butcher, CRMS, 3:11.00; 20, Jason Seeber, CRMS, 3:12.00; 21, Colin Wright, CRMS, 3:15.00; 22, Christian Johnson, StG, 3:24.00; 23, Nathaniel Hayes, CRMS, 3:25.00; 24, Dylan Lowe, CRMS, 3:45.00; and 25, Eric Deetjen, CRMS, 3:58.00

200 meters — 1, Westley Dyer, THMS, 28.5; 2, John Pessara, CRMS, 28.7; 3, Charlie Jagger, Isles, 29.7; 4, Kaden Bonin, THMS, 30.1; 5, Lake Lindelof, Isles, 30.7; 6, Miles Murray, CRMS, 31.60; 7, Julian Mayhorn, CRMS, 32.0; 8, Chandler Patterson, THMS, 32.4; 9, Holden Nichols, THMS, 33.0; 10, Kaiden Grotton, THMS, 33.2; 11, Victor Shabani, Ocean, 33.3; 12, Jett Lindelof, Isles, 33.4; 13, Zeke Slaughter, THMS, 33.8; 14, Sam Skovran, CRMS, 34.8; 15, Kaden Wood, CRMS, 35.1; 16, Danny Mitchell, THMS, 36.1; 17, Jacob Murray, CRMS, 40.9; and 18, Julian Davis, StG, 59.0.

4×400-meter relay — 1, Troy Howard (Levi Woods, Miles Cannon, Gabe Kelley, Nicholas Ritchie), 4:42.90; and 2, Camden-Rockport (Avery Hackett, Ad Weisbruch, Will Jurek, Brit LaFiura), 4:51.90.

Shot put — 1, Henry Pharris, CRMS, 36-09.50; 2, Vanya Perevalov, CRMS, 26-01.00; 3, Dimitry Hodsdon, THMS, 24-09.00; 4, Monty Ford, THMS, 24-05.50; 5, Nathan Iliffe, StG, 23-04.00; 6, Dylan Frank, Isles, 23-03.50; 7, Max Dubois, Isles, 22-06.50; 8, Jacob Murray, CRMS, 20-08.50; 9, Thomas White, StG, 20-08.00; 10, Owen Jagger, Isles, 20-06.50; 11, Jayden Small, StG, 20-03.50; 12, Egan Buchanan, THMS, 17-08.00; and 13, Harper Conover, Isles, 16-02.00.

Discus — 1, Gabe Kelley, THMS, 104-07.50; 2, Miles Cannon, THMS, 99-03.50; 3, Levi Woods, THMS, 96-11.75; 4, Sam Skovran, CRMS, 66-00; 5, Sam VanLonkhuyzen, CRMS, 60-10; 6, Deklin Fitzgerald, Ocean, 60-02; 7, Jacob Murray, CRMS, 53-01.50; 8, Owen Jagger, Isles, 52-02; 9, Egan Buchanan, THMS, 48-09; 10, Blake Zlotkowski, Isles, 48-01.75; 11, Quinn Gobin, THMS, 44-02; and 12, Dylan Lowe, CRMS, 33-11.50.

Javelin — 1, Miles Cannon, THMS, 97-05; 2, Riley Woodbury, THMS, 87-03; 3, Brigham Graf, THMS, 84-07; 4, Sam Jagger, Isles, 80-00; 5, Kaden Bonin, THMS, 75-04; 6, Jason Seeber, CRMS, 73-04; 7, Egan Buchanan, THMS, 72-00; 8, Levi Woods, THMS, 70-03; 9, John Pessara, CRMS, 66-05; 10, Henry Pharris, CRMS, 66-00; 11, Dylan Frank, Isles, 63-05; 12, Owen Jagger, Isles, 62-07; 13, Charlie Moss, CRMS, 59-09; 14, Quinn Riordan, CRMS, 57-09; 15, Max Dubois, Isles, 57-01; 16, Ollie Dietter, CRMS, 55-11; 17, Liam O'Malia, Isles, 52-00; 18, Jayden Small, StG, 48-10; 19, Jett Lindelof, Isles, 47-09; 20, Vanya Perevalov, CRMS, 47-07; 21, Blake Zlotkowski, Isles, and Griffin Carnell, CRMS, 45-06; 23, Thomas White, StG, 45-03; 24, Oliver Kydd, CRMS, 44-08; 25, Levi Butcher, CRMS, 44-05; 26, Jackson Bennett, Isles, 44-01; 27, Harper Conover, Isles, 42-11; 28, Jacob Murray, CRMS, 42-06; 29, Dante Jacobo, CRMS, 42-05; 30, Will Jurek, CRMS, 40-05; 31, Alijah Agbuya, THMS, 38-00; and 32, Colin Wright, CRMS, 37-10.

Long jump — 1, Gabe Kelley, THMS, 14-04.50; 2, Zack Armstrong, THMS, 13-06.00; 3, Nicholas Ritchie, THMS, 13-03.50; 4, Westley Dyer, THMS, 13-02.50; 5, Holden Nichols, THMS, 12-09.00; 6, Sam Jagger, Isles, 12-01.00; 7, Riley Woodbury, THMS, 12-00.00; 8, Julian Mayhorn, CRMS, 10-11.50; 9, Kaden Wood, CRMS, 10-08.00; 10, Zeke Slaughter, THMS, 10-07.50; 11, Brigham Graf, THMS, 10-06.00; 12, Sam VanLonkhuyzen, CRMS, 10-05.00; 13, Avery Luft, CRMS, and Teddy Dyer, THMS, 10-04.00; 15, Levi Butcher, CRMS, 10-02.50; 16, Quinn Riordan, CRMS, 10-01.00; 17, Oliver Kydd, CRMS, 10-00.50; 18, Henry Weinand, StG, 10-00.00; 19, Henry McDevitt, CRMS, 9-10.00; 20, Dante Jacobo, CRMS, 9-08.00; 21, Thomas White, StG, 9-06.50; 22, Owen Jagger, Isles, and Kaiden Grotton, THMS, 9-06.00; 24, Joseph Davis, THMS, 9-04.50; 25, Tristan Strong, CRMS, 9-03.00; 26, Charlie Moss, CRMS, 8-10.00; 27, Nathaniel Hayes, CRMS, 8-08.00; 28, Matthew Shelton, THMS, and Jason Seeber, CRMS, 8-07.00; 30, Blake Zlotkowski, Isles, 8-06.50; 31, Dylan Lowe, CRMS, and Julian Davis, StG, 8-05.00; 33, Jackson Bennett, Isles, 8-03.00; 34, Colin Wright, CRMS, 7-11.00; 35, Greg Cameron, CRMS, 7-06.00; 36, Eric Deetjen, CRMS, 7-03.00; and 37, Lukas Hopkins, StG, 5-01.00.

Triple jump — 1, Henry Pharris, CRMS, 28-08.00; 2, Nicholas Ritchie, THMS, 28-01.00; 3, Ad Weisbruch, CRMS, 26-10.00; 4, Finn Urey, CRMS, 25-01.00; 5, Griffin Carnell, CRMS, 23-11.00; 6, Will Haslam, CRMS, 23-10.00; 7, Henry McDevitt, CRMS, 23-08.00; 8, Will Jurek, CRMS, 23-01.00; 9, Brit LaFiura, CRMS, 22-07.00; 10, Nathaniel Hayes, CRMS, 19-08.00; 11, Tristan Strong, CRMS, 19-04.00; 12, Blake Zlotkowski, Isles, 19-01.00; and 13, Greg Cameron, CRMS, 18-01.00.

High jump — 1, Nicholas Ritchie, THMS, 4-06.00; 2, Max Gallagher, CRMS, 4-02.00; 3, Avery Hackett, CRMS, 4-02.00; 4, Zeke Slaughter, THMS, and Avery Luft, CRMS, 4-00.00; and 6, Ryan Seeber, CRMS, 4-00.00.

Courier Publications' sports staff can be reached by email at sports@villagesoup.com or by phone at 594-4401.